« Úvod | Až se vše usadí... »

Průběžné zprávičky


18.11.2011 - Tak jsem se dnes ráno zase vrátila z pravidelné pracovní cesty. Moc jsem se těšila, že konečně budeme s Jarkem obá doma a poprvé vyjedeme s klukama ven. Jelikož jsem vlastně naposledy spala za úterka na středu (no pak asi ta 4 hoďky mezi řízením...) měla jsem obavy, zda třeba v sedle neusnu. No samo, že neusnula. Vzali jsem s sebou i všechny 4 pesany. Byla to taková krátká půlhodinová procházka na zkoušku - kolem Kundratic a zpět - a vyvedla se. Kluci (myslím tím F+F) se neperou, jdou vedle sebe, za sebou, docela je asi jedno, který první a Fíček si evidentně pod vahou o 25 kg menší vyšlapoval lepší. Sice se celý zpotil, ale to je tou jeho nadváhou, to se taky poddá. Falko ani nevěděl, že byl venku a s Jarkem jim to moc sluší. Azík chodil vzorně u levé nohy Falka, který už si na něho zvykl a když ho Jarek schválně vedl víc vlevo, nechtěl Azíkovi ublížit a vyhýbal se mu. Bara to jistila zezadu jako správný ovčácký pes a ti prcci pobíhali sem a tam a na první zavolání řibíhali. Bejbka byla na zahradě. Když jsme odcházeli vůbec si toho nevšimla. Z dálky jsme jí tam pak viděli, jak stojí u plotu a čučí směrem na kobyly přes pole. Když nás zahlídla na zpáteční cestě, zařehtala a začala lítat. Ale nebyla zpocená, tak asi moc nevyšilovala :-)

Můžu říct, že se fakt báječně cítím a cítím, že se nám blýská na lepší časy. Ještě tu moji Bejbinku šikovně někam umístit, abych nemusela mít výčitky svědomí, že se jí nebudu tolik věnovat.


19.11.2011 - Pro změnu je Jarek v práci, tak jsem si řekla, že popracuji s Bejbinkou, abych jí ten včerejšek vynahradila. Tož jsem vzala cajky a jdu do kruhovky. Nejdřív jsem ji chtěla zase cvičně naložit na Máňu. Na zavolání přišla celá parta v čela s Fíčkem. Ohlávku jsem tedy dala jemu. Už od kruhovky jsme si pěkně na vodítku naklusali a v nezměněném tempu jsme skončili rovnou na Mánině korbě. Super - jak v ukázce z Parelliho show :-)). Pak jsem tedy naložila také bez jakéhokoliv problémů Bejbku. Falko tam také načuhoval a oba ho přišli podpořit, každý z jedné strany, že jako se toho fakt nemusí bát a že ho čekají nahoře granulky. Jenže jak jsem k němu šla tak mi lotr začal utíkat. Chvíli jsme se naháněli po celé louce i kolem kruhovky. Pak jsem tedy východy uzavřela a jala se udělat obě oči ve volnosti na té skoro hektarové louce. Nakonec to nebyl až takový problém. Takže Falko nejdřív přední nožky na rampu a čekal co bude. B a F ho opět přišli "postrčit". Pak nesměle zadní nožky na rampě, chvíle přemýšlení a pak přeci jen touha po kyblíčku s granulemi byla větší než nějaké jiné obavy. Bezvadné je, jak Falko obdivuhodně uvážlivě na rampě couvá. Máme tedy jasno - Falko bude jezdit vlevo a bude první vycouvávet a Fík vpravo a jako druhý se bude moci na korbě otočit a jít popředu (on s tím svým bolavým zadkem hůř vycouvává - nemůže se asi tak podsadit a jednou si až sedl na zadek, jak tam ty nožky neuměl rychle poskládat). Mezitím se ale ještě přihodila jedna skvělá věc. Když jsem Falka lákala k sobě a seděla nedaleko Máni na bobku, najednou koukám a Baby šup na korbu, chroupla si granule a pěkně pomalu ven za Máni. Když si uvědomím, co to stálo úsilí dostat jen jen její přední nohy na rampu...


Pak jsem tedy vzala Bejbku do kruhovky, vyčistila jí a namasírovala záda. Po nasedlání jsem s ní hned jako by nic vyrazila směrem ven z ohrady. Vůbec se nezastavila. Venku jsem nasedla a ani jsem ji nemusela moc přemlouvat. Od skládky k poli jsme si pěkně docela v klidu klusali a pak ještě šli tak na třetinu ke Kundraticím. Tam pak zaslechla některého z kluků, jak jí volají a začala být zase trochu čumivá. Pak ještě na křižovatce u rybníku byl kluk s kolem. Já už jsem bohužel znervozněla předem, takže jsem raději předešla konfliktu, slezla jsem a došli jsme domů pěško. Kluci už na ní řehtali. Ještě jsem jí nechala asi 15 minut klusat v kruhovce, pár cviků na uvolnění a bylo hotovo. Spokojenost na obou stranách. Tak nevím, co si mám o tom všem myslet.


V pondělí se chystáme na trochu delší trasu bez pejsků a s foťákem:-)


21.11.2011 - Na dnešek jsem se zase moc těšila. Ne snad proto, že opět odpoledne vyrážím směr Holandsko, to fakt ne. No přeci proto, že si snad konečně venku zacváláme. V 9:30 jsme odlapili kluky, nachystali na jízdu - Falko nějaké cvičeníčko ze země, Fík nutná masáž a protažení před prací. Už v té době poprchávalo, ale neodradilo nás to ani když po nasedlání začalo pršet. Hurá, na štěstí přestalo, než jsme vyšli ze dvora. Bejbinku jsme zase zavřeli do zahrady k jablíčkům a senu. Asi 3x zařehtala, ale pak už jsme nic neslyšeli. Zahrada je jen lehce zrytá od běhání a ona po našem návratu zase nebyla zpocená a ani neřehtala, když jsme přicházeli. Dostala kokýno a byla spokojená. Možná si ráda chvíli oddychne od té lehké šikany od Falka a v klidu popapkala seno.


Jarkovi to na Falkovi sluší


No a co říci k vyjížďce? Super. Po naklusání a pak ujasnění Jarkovi jednoduchých zásad... jsme nacválali. Fík byl z toho zprvu v šoku, že po pár skocích má běžet pořád a ne zastavovat, jako tomu bylo dosud. Vzali jsme to po kraji pole a stalo se to, v co jsem tajně doufala. Cválali jsme vedle sebe a nikdo to nechtěl s nikým sbalit! Jarek bude jen muset vypilovat stehnový sed, aby tam Falkovi tolik nedrncal a bude to parádička.


pohodáři


Kluci byli naprosto v pohodě. Pak už jsme jen tak lehce poklusávali, aby toho nebylo na Fíčkova záda moc. Přesto si evidentně vykračoval docela lehce a snad ho to i bavilo. Těch pár kilometrů jsme tentokrát zvládli nějak rychle, jak prohlásil Jarek. No jo, cval je cval. Jupíííí :-)))))


po vyjížďce

Krásní koníci, vše pro ně i jejich jezdce nakoupíte na https://www.kamir.cz/jezdecke-potreby

Ahoj Ivko a celá velká rodino, škoda, že to s koníkem nevyšlo. Jsou to fešáci a jaké mají krásné hřivy. Uživejte si pa pa Eva

Ty jsou sladcí! ;)

No je to jasné -prostě jak už bylo zmíněno - jupíííííííí

Ivuš, moc moc vám to přeju (tak jo, i trochu závidím :-)), ale v tom nejlepším smyslu slova!). Doufám, že taky někdy takhle ve dvou vyrazíme s těma našima plašanama :-) Moc vám to všem čtyřem sluší a musí být fakt moc pěkný vás potkat - všechno po téměř stejných dvojicích - malý pesani, velký pesani, koníci a páníčci :-) Moc pěkný obrázek. Ať se vám dál skvěle šlape :-) Zasloužíte si to, je vidět, že vaše láskyplná a vytrvalá práce má smysl a je velmi inspirativní i pro nás :-) Ať se daří!

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se