« Úvod | Až se vše usadí... »

Byli jsme na čumendě


Po další mrazivé procházce s naší smečkou a stádečkem jsme se rozhodli vyrazit na čumendu do Záříčí. Hanka s Pepou si totiž včera přivezli druhou tinkerku.


Melody


Tu první si koupili někdy na podzim a teď tedy druhou. Je to celé super - obě kobylky mají společného tátu a je to na nich vidět. Jsou téměř svým zrcadlovým otiskem. Melody (s červenou ohlávkou) má černou levou přední nohu a Deina (nevím zda napsáno dobře, s modrou ohlávkou) má černou pravou přední nohu a je jen celkově trochu jemnější konstituce.


Deina


Zajímavostí je ti to, že jsou obě čtyřleté - narozky mají od sebe asi 14 dnů, obě jsou březí a jedna bude rodit v květnu, druhá v červnu. To bude teprve na ranči U potoka veselo.


spousta čumilů kolem tinkerek


Na čumendu se nás tam dnes sešlo asi 9, i přes tu kosu venku...


Nynější stav koní je 11,5 - ta půlka prý je poník Sárinka :-))). Holky, když jsou sami, jsou v pohodě. Jak někdo přijde Melody zatím žárlí a odhání Deinu. To se ale časem poddá. Vždyť spolu stojí v jedné stáji hned vedle sebe. Jsem si tak říkala, že bych si nechala "dát" dárek k mým letošním padesátinám a nechala se holkama svézt v kočáře na nedaleký zámek Červená Lhota. Bohužel mě nedošlo, že budou v té době mít hříbátka jen kolem 5 měsíců a mladé maminky se budou teprve začínat učit v zápřahu i pod sedlem. Takže jedině až tu další sezonu :-((


Hanka se svými krásnými kobylkami


Hanku čeká s nimi ještě hodně práce, ale už se na ní těší (říkala...)!


 


 


 


 

Ahoj Ivuš, páni, to jsou ale krasavice!! Nádhera. A koukám, že se to Hance pěkně rozrůstá. To je super mít práci jako koníčka a navíc koníčka, co? :-)) Až se zase uvidíte, moc pozdravuj!! Je fakt pěkný mít koníky do párečku, jak to máte i vy s eFkama :-)) Ale zase je dobrý, já poslední dobou vídám ty svý dva málem jen za tmy, že je aspoň rozeznám :-)) Mějte se krásně, ať tu zimu už máme za sebou :-)

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se