« Úvod | Až se vše usadí... »

Velká událost a něco ještě kolem


Vezmu to podle data pořízení fotek pěkně popořádku. Spíše jen pro pobavení několik fotek:


chlapi na seně


chlapská pohoda na seně;


Chuck cvičí s paničkou


společné cvičení paniček a pejsků;


Fík na rýžovém poli


rýžová pole v jižních Čechách.


No a teď se dostávám k té velké události. Nadešel dlouho očekávaný den, kterému předcházelo těžké rozhodnutí o prodeji Bejbinky. Minulý týden si Ivetka přijela vyzkoušet a naučit se trochu fyzioterapie s Baby a domluvit se na jejím odvozu. Konečné rozhodnutí - neděle 26.2.2012 - den, kdy zřejmě definitivně končí naše plnokrevná koňská éra a začíná éra haflinkářů. Tímto dnem se také konečně kluci dočkali svých cedulek na boxech (dvojí datum narození u Fíka je vysvětleno v článku Dva v jednom). Falkova cedulka byla umístěna na box po Bejbince neb ona byla uprostřed mezi nimi, tak jsou teď kluci vedle sebe.


Fíkova cedule


Falkova cedule


Včera i dnes jsem si naposledy Bejbinky užila tak, že jsem ji vzala na procházku a mohla se napást trochu zeleného, po kterém na naší louce není vidu... Samozřejmě jsem se jí snažila vyčistit nejlíp, jak jen to u bělouše z blátivého výběhu jde, kondicionérem jsem rozčesala žíně a byla z ní čupr holka. Hm, leč do odpoledne, kdy přijel povoz "směr Prachatice", se stejně na jednu stranu vyválela.


poslední Baby procházka ve Svinech


poslední foto ze Svinů


Ve 13:45 dorazil přepravník. Po předání papírů a výstroje se šlo tedy nakládat. Museli jsme až na asvaltku mimo výběh, protože by se jinak auto zabořilo. Kluci F+F šli Baby vyprovodit až na konec louky. Baby trochu znejistěla, když konibus uviděla, ale po vteřince zaváhání šla dál za mnou. S menšími zaváháními se nakonec statečně naložila. Jen když se za ní zavřela rampa, hrozně se celá rozklepala, ale granulky a mrkvičku spapkala. Zatím jsme jí dali odpocovačku (byla mokrá, jak tu pršelo, tak aby nenastydla na záda). Zařehtala na kluky poslední pápá a jela. To bylo 14:15. Asi za hodinu a půl jsme dorazili z naší nadmořské výšky asi 340m do 810m! Stihli jsme to tak za minutu dvanáct. Jinak by musela pěkný kus z hlavní silnice po kopytě. Strhla se taková chumelenice - viz fota... Já jsem si k Bejbě vlezla do vleku. Holky se ještě ani neviděly a už na sebe volaly. Ivetka šla odvést Lady (9 letá kobylka po arábkovi z holandské teplokrevné klisny / snad jsem si to dobře zapamatovala) do výběhu, protože normálně si po jejich širých pozemcích chodí dle uvážení :-). Jenže Lady hop přes ohradu a byla u vozíku a už se holky očuchávaly přes otevřená přední dvířka. Druhý pokus již vyšel. Lady v ohradě zůstala a netrpělivě čekala na kamarádku. Baby vcelku bez většího stresu vycouvala. Trochu nás zaskočila ta vánice, ale to bylo tím, že jsme asi fakt přijeli do hor :-)) Baby jsem dovedla do ohrady a obě jsme vypustili v domění, že někam poletí a bude nějaká akce. Leč děvčata šla k sobě, foukla si do nozder a šla se spolu popásat. Lady Bejbě ukázala pěkně celý výběh a prostě nic neřešily. Leopardímu pejskovi (bohužel si nevzpomenu na jméno) dala Baby jasně na jevo lehkým vykopnutí zadní nohy jeho směrem, že se s ním zatím kamarádit rozhodně nechce. Po chvilce se Baby i v jedné z pozůstatků závějí vyválela, což je znamení, že se jí tam zalíbilo.


Baby a Lady 1


Baby a Lady 2


Baby a Lady 3


Nojo, až Baby začne pracovat, tak bude mít taky takové krásné bříško jako Lady :-)


Baby a Lady 4


Baby a Lady s paničkou Ivetou


leopardí pes s Ivetou


Ta louka za silnicí je též pozemkem, patřícím k novému domovu mé bývalé kobylky.


Lady, Baby a hafík


Napočítala jsem celkem asi 4 výběhy s lesem i rybníkem.


Boubín v marcích a nový domov Baby


Toto je nový Baby domov. V pozadí v mracích se někde nachází Boubín.


Baby a Lady 5


Obě spokojené holky jen na mé zavolání zvedly hlavy a řekli čau a už neruš...


Zašla jsem po pozvání Ivetčiných rodičů na kafčo. Ivet říkala, že do výběhu pustila kozlíka, který se za Ladynkou schovával a pokukoval po nové kobylce. Když jsme tam po tom kafču přišli, už tam nebyl, tak se zatím asi moc neseznámili. Kobylkám jsem rozdělila zbylé mrkvičky, rozloučila se se slzami v očích a vyrazila na zpáteční cestu. Že toho za volantem měsíčně najezdím dost (cca 8-10 tis. km), ale z kopce na jedničku jsem už nejela ani nepamatuji. Pěkně to umrzlo a skoro celou cestu jsem pěkně "plavala" na ledu.


Doma se mi dostalo informace, že Fíkovi to bylo jedno, ale Falko, který Bejbince nejvíce ubližoval ,ji stále volal na pastvině i ve stáji. Zajímavé,  že?


Také jsem dostala sms od Ivekty, že bez velkého problému šla Bejbinka za Ladynkou do maštale a to tam za přepážkou stojí asi 10 kraviček a vůbec se holka statečná nebála.


Jsem moc ráda, že se ta moje bílá kočička dostala do tak skvělých rukou a zřejmě, moc si to přeju a i to tak vypadá, tam bude Bejbinka šťastná a to je to hlavní. Na jednu stranu se cítím uvnitř trochu prázdná, ale v srdci bude stále moje kamarádka. Ať je Ti tam moc hezky! Děkuji Ti za všechno, co jsme za osmiletou společnou cestu mohli prožít!

Myslím, že jste udělali správnou věc. Na fotkách je vidět, že si rychle zvykla. Mějte se Eva

Poněkud později reaguji,ale na Beybyně je vidět od začátku spokojenost,bude se mít dobře.Hanka

Správná věc. Bejba bude šťastná, spokojená. Podle fotek a psaní, myslím, že bude mít pořádnou kámošku a vám zůstane v srdíčku. Přejeme hodně štěstí všem. Jana

Ahoj, no koukám co je u vás za veliké změny...vítej mezi haflíkama :) Bejbince držím palečky aby se měla moc fajn-podle foteček určitě bude :) pa pa

Udělala jsi dobře Iví,tam bude Bejba šťastná a ty také..Bejbulce přejeme,ať je šťastná a má krásný a dlouhý život... PS:Fotky jsou moc krásné.. :-)

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se