« Úvod | Až se vše usadí... »

Efka a dieta a co dělá Baby


Jak jsem našim efkům - tedy Fíkovi a Falkovi slibovala, že až tu nebude Bejbinka, že nasedíme dietu. S Bejbkou to nešlo. Museli jsme mít založeno v jeslích i rozvěšené minimálně 2 sítě sena, protože by se Baby jinak moc nenapapkala. Falko jí vždy po chvíli z jednoho místa vyhnal a musela jinam. Né, že by taky neměla větší bříško, ale bylo mi jí líto, tak jsme to tak řešili.


Včera jsem konečně trochu podrobněji koukla na nový šikovný web Bořánků, a to  http://www.horse28.cz/ , který začal fungovat před pár týdny a který se zabývá výpočtem krmné dávky. Tak nějak jsem tam něco porovnala, dosadila a zjistila, že teď při zimním krmení senem by tedy k té hrstičce (asi 100 g ječmene či minerálních granulí na hlavu) měl každý dostat na den maximálně 5 kg sena (což je jedna velká sít pro každého). Takže pro začátek dostávají po 1 kg na noc, jako dosud, ale přes den jen jednu síť dohromady ráno a druhou odpoledne a jinak jsou na blátě. První den na to koukali divně a vrhali se po každém stéblu, ale už si začínají zvykat, že taky jen čučí a stojí a neládujou se :-) No a začínáme pomalu s "lonžováním" a prací ze země v kruhovce, pro osvěžení si jejich i našich vědomostí a zkušeností, protože Falko potřebuje trochu více práce - jednak je zcela zdravý mlaďoch a jednak toho tolik neumí, tak aby byl pak lépe ovladatelný a lépe se s ním komunikovalo.


No a včera mi přišla smska - zpráva ze Stádel (tam bydlí Baby), cituji:


"Ahoj, dneska jsem byla s kobylkama na pořádný procházce. Vzala jsem Lady a Baby pobíhala okolo, byla vzdycky v popředí, pěkně řádila, hihi. Jak jsme se vraceli, tak už se přízila za náma, asi jí ty kopce zmohly, hihi. Holky si spolu rozumí. Taky taťka dal na chvilku jednu kravku do ohrady a když jsem holkam dala kopicku sena, tak Baby pěkně kravce ukázala, že to není pro ní, coz jsem  docela koukala, hihi."


Tož jsem konstatovala, že to je zase ta naše pravá Bejbinka, že jí zase stouplo seběvědomí a není taková ušlápnutá, jak tu byla s Falkem, a smutná. To je fajn!


A dnešní mail od Ivetky-- SUPER!!!:


Ahoj, dneska jsem zas vzala Baby ven, jela jsem na Lady a Baby pobíhala, vzala jsem je na tu velkou louku, jak jsme stavěli s přívěsem a škoda že jsem neměla kameru.....Baby začala lítat tryskem přes celou tu louku, taková rychlost to byla, to byly perdy, behala sem tam a při tom si několikrát pořádně vyhodila, pak se vyválela a začla s lítáním na novo, pěkně se zadejchala a stopy po ní tam jsou jak od traktoru a hlavně ta brzdná dráha:D a pak už se jen pásla, tak jsem je dala zpátky do ohrady, ale ještě dneska jsem stihla vzít Baby pod sedlo na kratší vyjíždku, když už byla tak pořádně vylítaná, po lesní pěšině jen na krokovku a Lady šla hezky za náma a Baby jak by se rozmýšlela, zda má udělat další krok:D, jak jsme šli domů, tak Lady už šla před námi, že si i nacválala, tak to už Baby šla svižněji, že jsem ji musela párkrát zastavit a zacouvat a nechat chvíli stát, měla strach, že ji Lady uteče a pak šla v klidu...dneska to byl hezký den:)


Zdraví Iveta

Teda, to jste ale Bejbince vybrali úžasnou novou paničku :-) A s klukama naprosto soucítím, taky jsem sobě i zvířeně naordinovala povánoční dietku a je to děs :-) Držte se všichni a radujte se, jaro je tu :-)) Ať se daří!! :-)

Tak to jsem moooc ráda,že je Bejbinka zase ve své ráži a spokojená.Přeji všem třem děvčatům krásné společné chvíle... A co se FF týče,tak si zvyknou na " čistý talíř " A pak budou mít Figurečku jako sportovcí... hihi :-D

tak to je parádní - samé dobré zprávy :-) Jen tak dále-s úsměvem a radostí stále.......

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se