« Úvod | Až se vše usadí... »

V pohybu


kluci trénují 1


Kluky jsme začali připravovat na to, že se budou muset hýbat. Takže je potřeba shodit nějaká kilínka a nahtrénovat rychlejší pohyb, aby se nám kluci po pár klusových krocích nezadýchávali... Začali jsme pěkně ve volnosti, když tu možnost máme a nemusíme na lonž. Nejdřív jsme je brali každého zvlášť, protože Fali ještě nereagoval na malé tlaky jako Fíkulda. Když jsem to zkusila je vzít dohromady, tak jsem musela na Falka víc zatlačit a Fíček to vzal i na sebe, takže on cválal a Fali se flákal v klusu. Pak jsme trochu zapracovali prací ze země, Falko začal víc chápat a už to dohromady jde (většinou), že si pěkně klušou a já ušetřím tak čas, že nemusím každého po 10 minutách zvlášť. Pokaždé se snažím pár minut přidat, tak se dostávají pomalu ale jistě do kondice.


kluci trénují 2


Včera (v sobotu) jsme vyrazili jak procesí přes celou ves na druhou stranu do polí a do vody. Jarda vedl Falka, Aziho a Baru, já zbytek - Fík, Zorro, Chuck. Byla na nás asi dobrá podívaná. Když jsme minuli všechny baráky a na volno puštěně psy, vypustili jsme i ty naše a nasedli konečně na oře. S přestávkami jsme hodně klusali. Pak byli spocení a hlavně Azík stařík měl co dělat. Jednu chvíli se zastavil a nechtěl běžet dál, tak jsme pak šli v kroku. Ve vodě se všichni zchladili a bylo fajn. Malí hafíci si dosyta užívali volnosti. Máme však o ně strach, protože tu máme i mořské orly a pro ty by oni byli kořist jak zajíc. Proto je pořád musíme volat zpět. To se nám ale nepovedlo, když v dálce uviděli motorky a chtěli je asi lapit. Za chvíli nám zmizeli za horizontem, ač je to v naší rovině snad ani nemožné :-)). No proběhli se tak přes půl kulometru tam a zase zpět. Doma pak Chuck doslova usnul vestoje.


 


jarní pivko


Dnes jsme nechali hafany doma a vyrazili do vedlejší vsi na pívo. Mezi polema je to tam asi přes 4 km. Zase jsme poklusávali a trénovali i cvalik. U hospůdky jsme vzbudili trochu pozdvižení a paní hospodská se po natočení Staropramenu povozila na Fíčkovi, protože na toho velikánského :-)) (to neznala našeho Adíska) nechtěla. Fík si pak dal za odměnu z dlaně taky trochu pivka a oba se tam vrhli na pučící travičku. Pak jsme v pohodě vyšli k domovu. Na jednom krásném rovném poli jsme se domluvili a Jarek se odhodlal ... jeho zatím nejdelší cval byl něco přes 400 m, což je první velký úspěch. Kluci byli docela natěšení a bylo to moc fajn. Pak už jsme jen krokovali, protože jak chudáci ještě mají zimní kožíšky, tak byli docela mokří. Fíček kompletně i na hlavě. Doma se hned spokojeně vyváleli.


Pak jsme ještě šli potrápit Falka s nakládáním na Máňu. Šla jsem mu dát ohlávku a slyším "dup, dup", ohlédnu se a Fíček na korbě a pustil se do granulí, co tam byli nachystané coby lákadlo pro Falka. Ono se tam Falimu totiž vůbec nechce, ale dnes se povedlo, že už měl na rampě všechny čtyři nožky, tak už se to bude jen zlepšovat.


Tož takhle prímově (kromě snad prací na zahradě...) jsme strávili předjarní víkend a už nemusíme našim bzenským kamarádům závidět, že si jezdí na pohodičku přes les na pivko!

Ivo, Nádherný článek a ty fotky jsou taky moc pěkné.Je vidět,že už tam s Falínkem pořádně pracujete :) To je moc dobře,tak držím palečky ať si to jaro s nimi pořádně užijete! :)

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se