« Úvod | Až se vše usadí... »

Ve znamení sena


Ještě malé ohlédnutí za červnem - měsícem, kdy se prosebně díváme k obloze a zároveň na louky - to aby se zadařilo dobře usušit. Pro nás i naše kamarády ze Záříčí suší statkáři z vedlejší vesnice a letos docela počasí vychytali tak, že jim seno zmoklo jen jednou. To prý tak má být :-)

Pro nás se prvních asi 10 velkých kulatých balíků přivezlo nějak 22.6. My jsme s Jardou jeli pomoct do Záříčí se složením asi 40 takových balíků z kamionu 26.6. a ještě ten den večer se nám přivezl zbytek asi 6 balíků. Takže jsme si oddechli - jak se říká "seno je pod střechou", hurá!

No a pak jsme ještě jednou jeli, tuším že to byl čtvrtek? 29.6., pomoct na Ranč u potoka a to přímo na louku v Záříčí nad místním mlýnem. Pepa s Hankou koupili samovazač na malé balíky. Toto byla tedy první sklizeň jejich vlastními silami. Když jsme přijeli, bylo nám oznámeno, že to po pár balíkách přestalo fungovat - nechtělo to vázat - což je tedy dost podstatné, že? Tak jsme nakonec u stroje na louce zanechali 3 "inženýry" (Pepa, jeho syn a Jarda) osudu a šli jsme na ranč.  Po nějaké chvíli telefon a že už to váže a ať jdem makat. Nejdříve jsme tedy zavedli všech asi 8 koní z pastvin domů a letěli zase na louku. Ta už byla plná balíků. S Janou jsme se vrhli na vůz a chlapy s Hankou podávali. Docela nám to šlo od ruky, humor nechyběl a cestou na ranč spadly jen 3 balíky, tak jsme se museli pochválit :-).

Pro dokreslení udávám odkaz na stránky ranče, kde se nacházejí fotky (dříve se je nepodařilo z mobilu dostat, hihi - odkaz celý "zamodřit" a pravým tlačítkem dát "otevřít odkaz" . Jinak to nějak nechce fungovat :-(   )


http://www.rancupotoka.estranky.cz/fotoalbum/nase--vyroba-malych-baliku-prvni-fura/A to je to co spojuje lidi,když si rádi pomůžou....To my tady nemáme nikoho s kým bysme takto partili (myslím koňáky) - škoda.

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se