« Úvod | Až se vše usadí... »

Na přelomu léta


Jako skoro každý rok nás čekala dovolená na přelomu července a srpna. Měli jsme domluveno se synem, že s manželkou Hankou a 4 měsíční Eliškou budou hlídat zvířátka a my s dědou pojedeme s vnuky 5 letým Kubou a 4letým Nikem na týden pryč :-)), a to do Beskyd a stavíme se u "koňských" kamarádů v Bzenci. Rozhodla jsem se tu na našem "zvířátkovém" blogu zveřejnit pár foteček, které samozřejmě i během dovolené nesouvisely s ničím jiným, než se zvěřincem (cizím či vlastním) ...

Chuck a Eli středem pozornosti
Malí pejsci se snažili k Elišce chovat ohleduplně a dělali všelijaké skopičiny. Kromě pusinek či případného omytí rukou kluků od zbytků svačiny apod., byli i skvělým detektorem "ušpiněné" plínky :-))
Denisa z Beskyd
Toto je 10měsíční bíglice Denisa - Deni, která "hlídala" (spíš vyrážela na pravidelné obchůzky po Pražmu :-))  ) dům Jardovo sestřenice Lidky, ve kterém jsme našli v Beskydech útočiště na 5 skvělých dnů. I zde musím vyjádřit velký dík Lidce s manželem Honzou za nebetyčnou pohostinnost! Z této rodinné základny jsme vyráželi na výlety - procházka kolem řeky Morávky, návštěva prababičky v Ostravě, výšlap (z velké části s pomocí lanovky) na přes 1000 m vysoký vrch Javorový a konečně na zříceninu hradu Hukvaldy. Počasí nám šlo na ruku a kluci se mohli vyblbnout i na zahradě a třeba na trampolíně u Lidky dcery hotelu Travný.
jelen v Pražmu
Kluci se zmrzlinou u "památníku" setkání tzv. parohatých měst - měst, která mají ve znaku nějakého paroháče :-)
já, zmrzlina a kůň
Také jsem měla zmrzku, heč! A jak vidím koně, tak na něj vlezu, nééé?
liška Bystrouška v Hukvaldech
V Hukvaldech se narodil skladatel Janáček (pro připomenutí vědomostí ze školních lavic...) a tak jsme se samozřejmě museli nutně vyfotit s liškou Bystrouškou.
drak na Hukvaldech
Na některá zlobidla čekal na hradě dokonce i drak!
minikoníci v Bzenci
6. den ráno jsme sbalili a namířili od Beskyd na jih - do Bzence za našimi milými kamarády Ivetkou a Kájou, jejichž farma v současnosti čítá 2 mini hřebečky (už jen ustájené, neb čekají na převoz do nového domova u Prahy - jeden z nich je odchovancem Ivky a Káji), 2 mini kobylky, 1 valáška ČT, 1 haflingerku, štěňátko křížence borderky s australákem Ronyho, mladého austráčka Una (toho jsme jim tam v únoru vezli) a starou dámu (teď nevím, omlouvám se) retrívra?
Uno a Rony v Bzenci
Chovám hnědého medvídka Ronyho a Uno chce taky, žárlí, ale dělá malému mámu-tátu :-)
děda s Nikem
Po příjezdu domů jsme s mladými strávili ještě fajn týden a samozřejmě došlo konečně na pořádné svezení. Jak s babi a dědou v sedlech, tak samostatně na překážkové dráze (tyčky, barely, kavalety, paleta atd. - začínáme trénovat na podzimní "závod", hihi)
kolem barelů
Malí kovbojové ...
kovboj Kuba
kovboj Nik

tvarůžek nám chutná
V lednici zbyl starší tvaroh a tak jsem lžičkou pěkně podělila naše hafany.
4měsíční Eliška
Samozřejmě, že se svezla i naše nejmladší - Eliška. Jen Fali, jak věděl, že ho nemohu moc ovládat a držím Eli, tak se zaparkoval uprostřed kruhovky a usnul :-)
a sesednout
Závěrečná fotka - sesednutí po vožení obou kluků najednou na Falkovi. Byl zlatý a kluci nadšení. Klus se jim moc líbil. Zde je odkaz na snad pěkné videjko: http://www.youtube.com/watch?v=mdTFaRotroA&list=UU9JTBEyFyeeaNXteMD6teyw&index=1&feature=plcp
na zdraví
Den před odjezdem Šustků mladších zpět do Rokycan, kdy už děda zařezával v práci, jsme si zašli do vedlejší vesnice Borkovice na pivko (děti měly nealko!!). Tak na zdraví všech a na další hezké dny!!!


Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se