« Úvod | Až se vše usadí... »

Falkova návštěva


Fík s Andy a Falko s Eli
10.8.12 odpoledne k nám vlak od Prahy přivezl dvě děvčata z Hejnic (od Liberce). Ano, byla to bývalá majitelka Falka Eliška a její kamarádka Andy. Byla jsem ráda, že tu máme zase jednou koňáky a je stále co probírat, včetně nekonečných alb koní a psů. Hned u dvířek se ukázalo, že Andy rodina vlastní také beaucerona - 10letou vitální babičku. Takže s pejsky byly holky hned kamarádky a pak se šli podívat na koníky. Po obědě kluky vyčistili, lehce si je ošahali na louce a že tedy vyjedou na krátkou seznamovací vyjížďku jen do vedlejší vesnice a zpět a já je budu doprovázet se psí smečkou.

Fík na paletu
Falko na paletu
Eliška měla strach o svůj nemocný loket (po jediném, zato tvrdém pádu z Falka cca před rokem). Zcela chápu jeí obavy, mě to nacválání také dlouho strašilo po mé zlomenině obratlů... To jsem všek netušila, že z této pidi vyjížďky fakt bude spíš jen vycházka. Kluci dostali dovolení k naklusání jen tak na 50 m a to bylo vše a na zpáteční cestě se Fali vedl, protože začal pod Eliškou caplovat - nejdřív dělal jako že vidí traktor poprvé a pak se bál elektrického vedení k čeření vody a jeho samotného v rybníčku v Kundraticích.
Andy a Eli na vycházce
V sobotu dopoledne jela děvčata prozkoumat okolní vesničky - vesnické rezervace na asi 10 km okruhu. Bohužel na kolech, takže jsem musela koníky alespoň vylonžovat, aby se vyběhali.
V neděli před obědem jsem opět vylonžovala Fíka a bez sedla ho trochu potrénovala na našem improvizovaném parkuru zručnosti - trénujeme zde na hobby sranda závody, které se konají 1.9. v Záříčí. Eli si nakonec vzala Falka pod sedlo a v kroku či klusu také projížděli i výše uvedený parkur. Tak se nakonec kluci přeci jen trochu hýbali. Byla jsem však zklamaná, myslela jsem si, že je konečně mladá krev (to jako holky :-)  )trochu protáhne, že si s chutí zacválají někde na posekaných polích. Bohužel.

Mile mě překvapil zájem Elišky o nacvičení nejen "7 her" ze země a že Andy také dost věděla, o čem je řeč. Takže jsme si ještě s F a F trochu pohráli v kruhovce a na závěr následovala honička s Fíkem. Asi by z něho byl dobrý cuttingový kůň a já si zahrála na kravku :-))) (Na telátko už jsem přeci jen stará kr..., že?!). Zde je odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=2a3hedO2hYI

Po obědě jsme ještě notnou dávku času prokecali u stolu - o čem jiném, než o koních, psech a zážitcích kolem nich. Pak následoval odvoz na nádraží do Veselí a já frčela do práce :-(. I tak to byl fajn víkend!

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se