« Úvod | Až se vše usadí... »

Vyjížďka do Hamru


Konečně jsme při našem bourání,budování, přestavování a kdo ví při čem ještě, vyšetřili nějaký čas a vyrazili pomocí Máni do asi 12 km vzdálené vísky Hamr na břehu řeky Nežárky a do okolních lesů.
Celkem nám to "ubralo" asi4,5 hodiny - když počítám čištění ořů, nakládání, jízdu Máňou atd.

konečně super les
trochu rozmazané - focené za pochodu, ale stejně super
Konečně tedy také se konala vyjížďka podle mého gusta - vcelku pěkné měkké lesní cesty a vůbec celková pohoda prostředí. Hned po vyložení, nasedlání a nasednutí jsme vyzkoušeli zajít do Nežárky, jen tak, aby se neřeklo a jeli jsme dál po hrázích několika rybníků, pak tedy již v lese, kde byl až na pár cyklistů naprostý klídek a ani potvory létavé nekousaly.
jo ta travička, mňam
mňam, to bych si dal...
Nejdříve se klukům ani nechtělo nacválávat, ale nakonec jsme na jedné dlouhé cestě s Fíkovým vedením (Falkovi se prostě prvnímu nechce) pěkně cválali. Po té se nám nějak cesta vytratila a tak jsme se chvíli prodírali hustým lesem pod větvemi a přesto, že máme prťaté koně, jsme se jednou šprajcli. Fíka jsem vycouvala a větev trochu ulomila a ohnula. Leč stejně to nestačilo. Jak je Falko přeci jen o něco vyšší... odnesla to Jardova "sváteční vyjížďková" košile - naštěstí ruka zůstala celá.
úraz z lesa
mám co zašívat
Při návratu jsme znovu zajeli do řeky, kluci se už okoukali a já nakonec měla vodu až ke třmenům (pravda, při Fíkově výšce, to nebyla zas taková hloubka).
pohoda v Nežárce
v Neřárce, v pozadí hospůdka a u ní Máňa
Kluci si zacákali, zarochnili čuminama ve vodě a bylo.
odpočinek u Máni
naše "parkoviště" u hospůdky a mostu přes Nežárku
U Máni jsme je přivázali a mohli trochu popapkat trávu a my si dali oběd hned vedle v hospůdce.
Jarda a čočková polévka
Jarda a čočkovka
To byla tedy fakt luxusní vyjížďka - i s obědem. Paní servírku jsme ještě trochu svezli a dostali jsme dvacku slevu, heč!

Zdravím z Nezdic, tak to je správný výlet tak nějak si to představuji. A to počasíčko, mňam. Vendy a spol.

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se