« Úvod | Až se vše usadí... »

Výlet do Pošumaví


Protože u nás stále , slušně řečeno, prší a prší, a nedá se nic pořádného dělat, naplánovali jsme si výlet na západ od nás. Projížděli jsme takovými z písniček známými místy jako Vodňany, Bavorovem a přes řeku Blanici. Prvním cílem naší cesty byla vesnice Bohumilice se zámkem Skalice, kde je velká stáj a naši konští v podstatě internetoví kamarádi Vendy s Pepou tu mají ustájené své dva mazlíky - altajského koníka jménem Merlin, zvaného Maňásek a ČT bělku Klapinku.

Klapina a Maňásek
Koníci i idé tu mají moc pěkné zázemí - veliké pastviny s pěkným terénem pro vyjížďky, prostorné stáje, krytou jízdárnu, klubovnu se sociálkami a sprchou, novou kruhovku. Vedle je zámecký penzion. Navíc jsme se potkali jen se samými milými lidmi. Jo a v klubovně jsme při prohlídce areálu potkali i mladou fenku bernardýna :-).
mladá bernardýnka
Pak jsme z toho chladného větru dostali hlad, alespoň já tedy jo, a naši průvodci nás zavedli do Vimerku, kde bydlí a kde se nachází příjemná restaurace s moc šikovným kuchařem. Všichni jsme si moooc pochutnali na jejich specialitách a ještě líp jsme poklábosili o všem možném kolem psů a hlavně samozřejmě kolem koní.
po obědě v Prachaticích
Naším dalším cílem byla usedlost Stádla u Prachatic. Slovo dalo slovo a Vendy s Pepou si tam s námi taky zajeli za účelem poznání dalšího koňáka (Ivetky) a mé bývalé kobylky Bejbinky. Nakonec se ukázala tato myšlenka jako trochu osudová, protože Ivet zná bývalé majitele Vendiny Klapiny a tak něco kolem, takže se Vendy dozví i něco z minulosti své kobylky.
partička ve Stádlech
Ve Stádlech se koníci mají úplně suprově - otevřené ohrady, chodí si jak chtějí. Když zjistili, že na cestě stojíme s taškou čehosi, prostě se rozhodli a přišli z ohrady po cestě na průzkum. Samozřejmě, že dostali mrkvičky, jablíčka, chléb a láskyplná pohlazení.
bývalá moje kočička
Pepa a Vendy se rozjeli zpět do Vimperku a my po kafíčku v teplíčku a popovídání si jsme také vyrazili domů. Díky "naší" Vali jsme nemuseli tolik spěchat, protože jsme věděli, že je o koníky postaráno a pejsci byli vyvenčeni.
Baby a Lady
Byl to moc hezký, příjemný den se samými moc milými lidičkami a jejich zvířátky. Děkujeme!
jsi to fakt ty?Ahojky,tak jsem se taky konečně dostala na vaše stránky,to je super když jsou kolem také lidičky jako mi,udělali jste si příjemný výlet pa

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se