« Úvod | Až se vše usadí... »

To je nadělení


Tak jsme se definitivně zbláznili!
Když jsme byli před Vánocemi v útulku v Táboře s pytlem granulí, varovala jsem Jardu, že jestli tam bude nějaký malý pejsek, že to nevydržím a jede domů. Jarda se kupodivu přiznal, že měl stejnou myšlenku. Jsme si říkali, že by třeba malého pejska pro Verču, protože jsme tak odhadovali, že by chtěla nějaké zvířátko. Pak jsme se o Vánocích dozvěděli, že by se tomu opravdu moc nebránila a tak jsme začli hledat nějaké mimi po útulcích. Narazili jsme na právě čerstvé nalezenečky v útulku v Kutné Hoře. Jednalo se o 3 asi 2 měsíční štěňátka, dále 2 starší fenky a jednoho staršího pejska (všichni do jednoho roku zřejmě). Někdo se takto zbavil skoro celé rodinky! No a můj bláznivý nápad, mít pro naše dva pinčí kluky dvě kamarádky se začal pomalu realizovat. 13.1. jsme se na ně jeli podívat - byli to roztomilí mrňouskové - kříženci pinče a jezevčíka (pravděpodobně - doufám, že ne s něčím větším! - to by se nám pak nevešli do pelíšků...)
Tady odkaz na video z našeho prvního setkání:


http://youtu.be/bD94evHodVI

No a dnes jsme akci dovršili jejich přivezením domů. Cesta byla až na 2 blinkání naprosto v pohodě. Před domem jsme se je snažili vyvenčit, zatím tak nějak bezúspěšně... Znovu jsme je dali do klece a šli je seznámit s velkými hafany. Oba se ke kleci přihnali s velkou vervou. Azík se kupodivu ani nenaježil a jen s velkým zájmem očuchával. Bara nejdřív také, ale když některé z mrňat zavrčelo, tož ona se nedala dvakrát pobízet a naježeně vrčela také, což jsme museli utnout a raději je zanesli domů. To bude s Barou ještě ošemetný a dlouhý proces! Původně jsem si myslela, že by je mohla chtít adoptovat, ale spletla jsem se.

Stejně tak jsem se spletla v úsudku, že Chuck si s nimi bude bláznivě hrát a Zorro to bude jen pozorovat a vychovávat. Zase špatně - Zorro je hned vzal za svoji smečku a vrčí i na Čakíska, když už by se k nim náhodou chtěl přiblížit. Ono tedy moc nechce, zatím se toho útočícího komanda bojí a utíká jim na gauč a jiné vyvýšeniny, kam zatím nevyskočí. Ale je to jen prvních pár hodin, tak se to snad všechno poddá.

Verča si o víkendu přijede pro chlapečka, kterého pojmenovala Jack(Džeki -Rozparovač - což se k němu fakt hodí - vše kouše, trhá, bude mít o "zábavu" postaráno. Nám tedy zbydou dvě holčičky - ta chlupatá je podle Čtyřlístku Fifinka (Fifi) a ta malinká hladkosrstá je prostě žluťounká Kačenka (Kači). Takže nás čeká asi delší období loužiček, hromádek a potrhaných věcí... :-(  Přikládám několik prvních fotograií a videa:


 http://www.youtube.com/watch?v=fpQY3iQnxuo&list=UU9JTBEyFyeeaNXteMD6teyw

http://www.youtube.com/watch?v=YEBeb0l1TrE&list=UU9JTBEyFyeeaNXteMD6teyw&index=1před útulkem
před útulkem - poprvé obojek s vodítko
cesta domů
cestovní balení - stejně mi nakonec usnuli na klíně :-)
první seznamování
první seznámení a hrátky se Zorrem
první hrátky
Chuck zatím utíká do bezpečí
Čakísek pozoruje z bezpečí
první venčení na dvoře - ostatní hafani byli na proscházce s páníčkem
tři na sněhu

Ahoj Ivuš, štěňátka jsou naprosto k sežrání :-) Asi to budou pěkní draci :-) Tak ať s nimi užijete plno radosti. Škoda, že je náš Cirďák opravdu vlk samotář, taky bych brala něco malýho na klín (i když 40 kilový vlk má pořád pocit, že i s ním to jde...), ale vlk se o gauč nedělí :-) Má smečku 10 koček a je spokojený :-) Tak si užívejte štěněčích radostí! :-) A foťte :-)

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se