« Úvod | Až se vše usadí... »

Zuby - pohroma huby


Do Záříčí měl přijet koňský zubař. Hanka byla tak hodná, že si na nás vzpomněla a tak jsme se dali dohromady a pan zubař dnes tady na jihu "udělal" 8 koníků. Samozřejmě bylo fajn, že jsme se mohli podělit o jeho cestovní výlohy.
Měla jsem z toho broušení dost vítr, protože jsme zatím měli zkušenost akorát jednou, když se ještě v Kameňáku brousil Chetty - toho jsme drželi tří a stejně chlapy přimáčkl na zeď a musel se nakonec přispat, aby nás nepozabíjel.

broušení zubů Fali 1
Byla jsme ujištěna, že s tímto panem zubařem jsou jen výborné zkušenosti a koníci stojí jak beránci. Říkala jsem si , tož uvidíme...
brušení zubů Fali 2
Dnes tedy před polednem dorazil sympatický mladý muž s poctivým stiskem při rukypodání, Josef Dušek z Hradce Králové. Boděť ne, má pěkně namakané svaly od toho broušení. Dle toho, jak u toho docela funěl, je to pěkná dřina. Musí mít bandáže na zápěstí, jak trpí šlachy - už to dělá 10 let. Ještě před 2 lety jezdil dostihy!
broušení zubů Fali 3
Je vidět, že má koně v krvi a rozumí jim a oni se vůbec nebojí. Snad jim to bylo i chvilkama příjemné, jak natáčeli hlavu :-)
broušení zubů Fíček 1
Falík měl zoubky o něco horší než Fíček, ten prý už je měl určitě někdy broušené. A co že to má pan Dušek na hlavě? Čelovku - pan doktor se vším všudy :-)
broušení zubů Fíček 2
Falimu prý je nutné odstranit vlčí zub. No a než jsme řekli od A to B, tak byl bez problému venku. No ono to taky je takový asi 2 cm pahýlek bez kořene.
Falkův vlčí zoubek
Asi vadil i udidlu, tak bude Fali při jízdě spokojenější.

Omlouvám se za kvalitu fotek, ale nechtěla jsem rušit bleskem, tak je to takové rozmazané... :-(

To jsem ještě nikdy neviděla, jak se koníkům brousí zuby. A že jsme měli na statku koní asi 10.Je to zajímavé a pán tomu jistě dobře rozuměl, mějte se zdravím Eva

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se