« Úvod | Až se vše usadí... »

Holky na operaci


Jak jsme v útulku v Kutné Hoře slíbili, tak jsme učinili. Protože bychom stejně háravé holky doma s těmi našimi malými kluky raubíři neuhlídali a rozhodně nechceme být nějakou hroznou "množírnou", kterých je plný internet, rozhodli jsme se pro kastraci našich malých holčiček.
Od neděle poledne už nesměli papkat a od půlnoci pít, jako u lidí před operací. Včera šla první na řadu Fifinka, a to v 11:30 - vůbec se jí nechtělo po injekci usnout, potvůrce čumivé :-). Jela jsem pak domů a na 12:45 jsme s Jardou přivezli Kačenku. Fifča trochu už pokukovala, ale madikace jí přemohla a v pelíšku spinkala celou dobu Kačenčiny operace. My jsme čekali v čekárně.
Naskytla se mi možnost a tak jsem viděla, jakou piplačku paní doktorka dělá, když musí v tom pidibříšku najít někde za střívky mrňavou dělohu - takový špagátek o průměru max. 2 mm (spíš 1 mm)a délce tak 1,5 cm a o kousíček vedle pidihrášky vaječníků. Po 14. hodině jsme špagetky přivezli domů. Fifča už načuhovala, ale zase usnula.

po příjezdu z operace
Když se víc probrali šli dokonce čůrat ven, ale hned zase dovnitř. Zkusila jsem jim dát malou dávku granulek, které Fifi za chvíli vyblinkala. Kačenka byla v pohodě.
Hrozně jsem s holkama cítila, když jsem je viděla, jak se těžko uvelebují, že je to musí hodně bolet. No bodeť ne - když jsem viděla, jak se bohužel musí paní doktorka "přehrabovat" v jejich bříškách.
lazaret v obýváku
Nastěhovala jsem se k nim do obýváku, aby neměly tendence někam za námi lézt, tak tu máme takový improvizovaný lazaret.
marodi spinkají
Dopoledne už se byly projít až u rybníku na návsi a pak už jim pěkně chutnal oběd.
marodům už zase chutná
Na sobě mají takový obvazový pružný tunel, který jim drží gázu na jizvě a zatím zabraňuje přístupu k jizvě. Snad to tak vydrží i dál a nebudeme muset použít límce...
Za podpory homeopatie a Reiky terapie od kamarádky Ivetky z Bzence věřím, že bude vše v pořádku a příští středu v pohodě vyndáme stehy.

Tak ať se holčičkám bříška rychle zahojí a brzy zase jsou veselé a hravé... ;-)

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se