« Úvod | Až se vše usadí... »

Prodloužený víkend


oslavenci

Už ve čtvrtek k nám přijel Jára s rodinou. Jak je vidět, jejich příjezd jsme hned využili k dodatečnému oslavení Nikoláskových 5. narozenin a k předběžnému pogratulování k 30cátinám našeho prvorozeného. Jejich příjezd měl pro nás i další důležitý důvod. V pátek ráno jsme odjížděli na severní Moravu na sraz Jardových sestřenic a bratranců (je jich opravdu mnogo!) do Pražma v Beskydech. V sobotu ráno jsme odjížděli zase domů (Jarda měl jít do práce).
Amigo s bývalým páníčkem

Ještě jsme však stačili popojet trochu na severozápad, a to do Rychvaldu (kousek nad Ostravou) podívat se na našeho bývalého koníka Amiga. S majitelkou a stájníkem jsme byli už dávno přes facebook domluveni a tudíž jsme byli očekáváni. Musím říct, že z Amiška vyrostl krásný, dnes již 7 letý haflošek!
Chuck poprvé v kruhovce

Ve stádu pobývá mj. s Vláďovým 2letým hřebečkem Chuckem a já zatoužila zkusit, zda zvládnu s takovým horsemanshipem nedotčeným mlaďochem komunikovat. Na úvod to stačilo a byli jsme celkem úspěšní, i když jsem za tu chvilku určitě napáchala spoustu "jazykových" chyb.
Chuck a můj zadek

Bylo to však moc fajn, ani po odepnutí vodítka Chuck nikam neodcházel a počkal na pokyn, kdy v klidu odešel za kamarády. Vláďa si jen povzdechl, že je škoda, že nebydlíme blíž. Pak dorazila majitelka Amiga Zuza a chtěla vidět, jak v kruhovce pracuje Ami.
fešák Ami

Mají zde fungl novou ještě "nezajetou" kruhovku. Tož jsme to i přes déšť šli prubnout, zda Ami nezapomněl, zda si vzpomene. Z počátku měl fůru keců, ale pak nějak "cvak" a bylo to tam.
Ami do obratu za rukou

Krásně šel za rukou do obratů, ukázkově ustupoval zadkem, předek byl o něco horší, dobře couval. Zkusili jsme i trochu ze sedla bez sedla i ohlávky jen se složenou lonžkou. Krásně couval jak se snažil poddat pro něho obrovskému tlaku od kolem krku položené asi na 8x složené lonžky - to jsem si uvědomila až pak v autě, že to byl pro něho velký tlak a proto stále couval, maximálně šel do strany za rukou. Nechtěla jsem to dál pokoušet a smokrým zadkem jsem z něho slezla. Okamžik po odepnutí stál, ale pak vyrazil za stádečkem a dal všem jasně najevo, že je rád, že nemusí pracovat a vyválel se.
Dayna a Melody podruhé zapřažené

Kupodivu jsme byli po dálnici tak rychlí, že jsme se stačili ještě zajet podívat do Dírné na nového koníka, co si přivezli a zkusit nové spřežení - Dayna a Melody byly teprve podruhé zapřežené a docela jim to šlo!
Větší část neděle jsme v poklidu strávili s naší rodinkou. Snad už je Kubíkovi líp (byl nějaký chcíplý..., tož obdržel reiki a zlepšil se před odjezdem).
nedělní pohoda
přepadený dědeček

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se