« Úvod | Až se vše usadí... »

Jezdecké hry Záříčí 2013


Nadešel datum 14.9.2013, na který jsme se těšili a modlili se, aby Jarda sehnal náhradu za sebe do práce a mohl jet také a aby vyšlo počasí a aby se nic špatného nestalo atd. No, prostě to všechno vyšlo a my jsme si užili nádherný den s koníkama a koňákama :-) Vezmu to jako obvykle u mě - zeširoka :-)
Celí natěšení jsme vjeli 10 minut před 8. hodinou ve složení Máňa a na palubě Falko, Fík, Jarda, já, Vali a Terča. Za 40 minut zběsilé jízdy, mimochodem se Máňa projela i kus po nové dálnici, jsme vykládali v Záříčí. Kluky jsme umístili na zahradu, kde je naše děvčata vyčistila a já s Jardou jsme šli nahoru na jízdárnu pomoct s dokončováním příprav. Do stánku s občerstvením jsme přispěli, jako mnoho dalších - my 2 babovkami. Dokončovala se stavba a označení překážek. Proběhla veterinární kontrola průkazů koní. Před 10. jsme se vydali osedlat naše bujné oře, kterým se ze zelené zahrady evidentně nechtělo.
Při zahájení bylo sděleno pořadí jenotlivých disciplin, na něž jsme se dle uvážení nahlásili. Nejdříve se skákal miniparkůrek, tzv. křížky, určený pro naprosté amatéry jako jsme my. Naše stáje do této discipliny vyslala dvojice Falko, Vali a Fík,Terča. Byl to děvčat první počin a byli jsme rádi, že se nenechali nutit a zvládli to bez větších problémů. Falko s malou "drezurní vložkou", kdy po pár bravůrních překrocích pokračoval po Valiině domluvě na další překážku. Terezka zase měla problém s doskokem a zatočením do správného směru. Obě dvojice se tak zdraželi a čas stačil na 10. a 12. místo (tabulku s celkovými výsledky uveřejním nakonec).

Pak následovala jízda zručnosti, kde naše stáj dosáhla skvělého výsledku zásluhou dvojice Fík,Terča - 2. místo (nevím, jak se to stalo, ale video mi z této excelentní jízdy chybí :-(  ) U této disciplínu nutno podotknout, že ji absolvovaly i asi 2 malinké děti s vodiči, proto nemůžeme své časy srovnávat s jejich. Zde jsou 3 videa:
http://www.youtube.com/watch?v=_jFBgJMuSpc&list=UU9JTBEyFyeeaNXteMD6teyw
http://www.youtube.com/watch?v=y1L8TPgo2l4&list=UU9JTBEyFyeeaNXteMD6teyw
http://www.youtube.com/watch?v=DsGI5ek5nWg&list=UU9JTBEyFyeeaNXteMD6teyw

Dále byl na pořadu parkur 60 a 80 cm, který jsme z důvodů malých zkušeností neabsolvovali. Fotkami z těchto parkurů, ale i z dalších disciplin se můžete pokochat zde - jsou fakt pěkné, focené profi fotoaparátem! http://racina.rajce.idnes.cz/Zarici_hry_2013
My jsme na tu dobu, než se dojezdila zručnost a odskákalo 13 účastníků parkurů naše kluky odsedlali a umístili je do stínu stromů do malého oplůtku, kde se jim líbilo neb se mohli zase cpát trávou. Na jedné fotce dává Fík najevo, že tu zřejmě před nimi byla nějaká pěkná a voňavá kobylka :-)

Děvčata s Jardou pak šli zase osedlat a já s Hankou a pár ostatními připravili kolbiště na rychlostní westernovou disciplínu - barely + slalom. Zde jsme si užili i cvalu a moc se nám to líbilo. Naše místa byla kolem středu startovního pole, což je mezi hodně westerňáky pěkný výsledek.

Koníci byli rozběhaní a holky s nimi ještě trochu řádili na loukách. Vali si také skočila asi 90 cm překážku na opracovišti. Prý to byl krásný skok (u kterého se pouze napíchla na hrušku sedla, auu). Já ho neviděla, protože jsem se to snažila zachytit foťákem. Jenže na displej mi svítilo sluníčko.... a tak máme sice pěkný nájezd na překážku, ale pak už jen kousek Valiiných zad a modré nebe. To mě štve, zrovna jako to Terčino video se Zručností. No jo, třeba něco zachytila Terčina maminka na jejich foťák a dáme to ještě dohromady.

Čas pěkně uběhl a zbyl čas na doplňkovou opět rychlostní disciplínu - Klobouky, která spočívá v tom, že se jezdí ve dvojicích a vyhrávající postupuje s dalšími vyhrávajícími z jiných dvojic do dalších rozjížděk. Dvojice vyráží k barelům, na kterých leží klobouk, sebere ho a fofrem zpět do cíle, kde klobouk odhazuje v plné rychlosti. Tady se naše Terča probojovala až do úplně poslední rozjížďky. Ta se ovšem už nepovedla a vyhrála zkušená westerňačka. Nicméně, Fík s Terčou byli druzí, což bylo naprosto super!
Jednu z rozjížděk Terči s pořádající Hankou můžete vidět zde:

http://www.youtube.com/watch?v=2E7JJ_IERgQ&feature=c4-overview&list=UU9JTBEyFyeeaNXteMD6teyw

Moc pěkné bylo na celém dnu i to, že naprosto každý účastník si neodnesl jen stužku, ale vždy i nějaký dárek. Moc tímto děkujeme organizatorům za parádně prožitý den. Po bezproblémovém naložení kluků (no, málem byla Terča Fíčkem sejmuta - shodil jí z rampy ale naštěstí jí přeskočil, takže bez úrazu. Vlastně jeden úraz byl již před závody - Vali jezdila s ze školy pohmožděným kolenem a druhý úraz - Terča záhadným způsobem skončila v cíli jedné z disciplin na zemi - Fíka asi hodil svou brzdu, ona se na jeho krku neudržela a sklouzla - Fíček jí stačil přšlapnout hřbět ruky, auau.
Domů jsme v dobré náladě, ale i unavení přijeli něco před 17. hodinou.
Fotkami z našeho přístroje se můžete pobavit zde:

http://4borovice.rajce.idnes.cz/My_a_jezdecke_hry_v_Zarici_2013

a zde ještě slibovaná výsledková tabulka:

KŘÍŽKY - 12 účastníků - nejlepší čas 0,37 / nejhorší čas 1,06
Vali - 10. místo - 1.01
Terča - 12. místo - 1,06
ZRUČNOST - 20 účastníků - 1,02 /2.01
Vali - 10. místo - 1,30
Terča - 2. místo - 1,06
Jarda - 14. místo - 1,40
Iva - 12. místo - 1,34
BARELY+SLALOM - 18 účastníků - 0,31 / 1,03
Vali - 12. místo - 0,53
Terča - 8. místo - 0,44
Jarda - 12. místo - 0.53
Iva - 9. místo - 0,45
KLOUBOUKY - 17 účastníků
Vali - vyřazená Terčou v první rozjížďce
Terča - úplně celkově ze všech dvojic - 2 místo

Jinak mě poskytovatel těchto stránek pěkně štve, při problémech s vkládáním fotek nekomunikuje, nic s tím nedělá a 3x jsem musela znovu napsat závěr a celou tabulku, protože se to prostě neuložilo. Ach jo!!!

Tak to jste si tedy užili-je dobře ,že si umíte ještě hrát :-).Máte akční koníky,které to evidentně taky bavilo.

přidat komentář

Archiv