« Úvod

Nádherný podzimní den!


Tak je tu podzim a s ním krásné barvy přírody. Kdyby tak to dnešní výstavní počasí babího léta chtělo vydržet tak do konce listopadu. To by bylo něco! Ale nemůžeme chtít všechno, že?! Jsem vděčná za dnešní den!!!

Poránu bylo mlhavo a chladno, tož jsem sbalila i teplé věci a rukavice. Proč? Chystali jsme se na přes týden domluvený "výlet" do Záříčí. Hanka byla tak hodná a nabídla našim jezdkyním, že by jim půjčila své koně a mohli bychom jet na vyjížďku v šesti. Tak jsme včera přemluvili obě maminky :-) a moc jim taky za to děkujeme.

Asi v 10 začlo vykukovat sluníčko a postupně se rozzářilo na plné pecky! Tentokrát jsme obědvali už před 11. hodinou, šli vyvenčit pejsky a před polednem už čistit koníky. Po 12. hodině jsme během snad půl minuty naložili na Máňu, přišla Valča a vyjeli jsme. Ve Veselí jsme naložili ještě Terku a pokračovali. Těsně po 13. hodině jsme dorazili do Záříčí. Tam již na holky čekaly připravené osedlané! tinkerky Dayna a Melody. Na ně se holky moc těšily. Dále byla k jízdě připravena Megan s Hankou a Olánek s Pepou. My jsme rychle nasedlali (tak rychle, že jsme zapomněli zamknout Máňu :-( !, ale nic se neztratilo! ) a vyjeli na vyjížďku. Hanka s Pepou slibovali projížďku krásnou krajinou... a měli pravdu. My z té roviny kolem nás jsme byli naprosto unešeni. Otvírala se před náma ta panoramata (jak říkala Homolková...) - kopečky, v údolíčku rybníky se staveními, všechno lemované barevnými smíšenými lesy.

Jen půda byla na mnohých místech po 1,5 denním dešti na mnohých místech pěkně podmáčená, tak jsme dávali pozor, přesto jsme se několika uklouznutím neubránili. Terén byl pěkně různorodý - polňačky, lesní cesty, pole, louky, nahoru, dolů a k tomu to sluníčko - prostě balzám na nervy. Všem nám taky štěstím (snad můžu mluvit za všechny) jiskřilo v očích a pusu jsme měli pořád do podkovičky :-)  Důležité bylo, že koníci byli mezi sebou v pohodě, nikdo nebláznil (ani koně, ani jezdci) a prostě jsme si to užívali. Na lukách a polích jsme je pěkně pustili - paráda! Střídali jsme se i v pořádí, aby pořád nejel někdo první a naopak... a nikomu to větší problémy neudělalo. Tinkerky byly vzorné a ostatním občas chyběly brzdy, ale to bylo v takovém dobrém rozmaru, že se nic nedělo.

Fotečky jsou některé rozmázlé (z koně se špatně fotí za jízdy...), ale u jednoho lesa jsme potkali nějaké filmař či co a na požádání nám udělali společné foto. Zde najdete podzimní fotky
http://4borovice.rajce.idnes.cz/Podzim_2013
Na ukázku je tam úroda hrušek, pak tedy fota z této krásné vyjížďky a pak ze psí procházky.

Koníky jsme zase pěkně naložili a po 16. hodině už byli doma. Klukom našim koňským se zřejmě také ta akce líbila, protože ještě nadšeně pobíhali po louce a něco si povídali :-) My jsme všechno nechali v Máně a frčeli do obýváku k bedně. Stihli jsme to - v 16:30 byl přeci start Velké... No a po ní jsme právě vzali pejsky na procházku. Mrňousy jsme už oblékli, protože už bylo jen 11 stupňu, leč stále nádherně. Vyšlo z té procházky pár hezky obrázků :-), tak se jukněte, viz odkaz výše.

Ještě jednou: Díky za krásný den!

Moc se omlouvám za nevyvedené foto.Jinak to bylo super

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se