« Úvod | Poslední podzimní dny »

Vánoční vožení počtvrté


A je tu vánoční čas a sním již asi novodobá tradice v naší obci Sviny. Již počtvrté jsme v tomto čase povozili místní dětičky i některé rodiče :-) Účast byla snad ještě větší než vloni. Určitě tu bylo přes 20 dětí - od 2-3 letých po asi 12 leté.
Tentokrát jsme vymysleli jako úkryt před špatným počasím, které nás zatím vždy zastihlo, korbu naší Máni. Tam bylo pro účastníky krátkého odpoledne s koňmi připraveno malé občerstvení. Až na jednu malou holčičku, která prohlásila o mém vánočním čaji: "To smrdí!" (koření tam bylo), všem ohromě chutnal. Já ho měla akorát, když jsem ho dochucovala, na naše holky vodičky zbylo po jednom hrníčku a Jarda chudák ani neochutnal :-). Když v zavařovacím hrnci se mi to fakt vařit nechtělo... :-) Bylo ho asi 6 litrů. No a k čajíčku byla tentokrát vánoční štola přes kořeny vezená - v sobotu ráno jsem totiž přijela z práce, z cesty do Holandska a tam jsem je koupila, neb se mi fakt péct nechtělo. Všichni se divili, jaká je výborná, že je to něco jiného, než si člověk koupí v Penny... Byla jsem moc ráda, že všem chutná.
Tentokrát nám počasí vyšlo, svítilo i sluníčko. Samozřejmě - hezčí by to bylo na bílém, ale takhle jsme si to taky užili.
První nadšenci přišli již ve 14:15 a poslední odcházeli po 16. hodině, skoro už za tmy. Koníci to zvládli perfektně, holky je hezky nazdobili. Od loňska úspěšnou disciplínu přidružených her jsme letos pro úspěch zařadili znovu - šlo o házení podkov na cíl - do kýblu a pro menší tu bylo házení míčem do pneumatik. Malým montérům se nejvíc líbily překážky, protože hodně času strávili jejich různým přendaváním, nastavováním :-)
Rodiče si hodně fotili sami a tak zde mám jen to, co jsem stíhala mezi povídáním, pobíháním apod.. Zde je odkaz:
http://4borovice.rajce.idnes.cz/Vanocni_vozeni_2013

Pokud by rodiče chtěli fotky v originál velikosti, napište na mail ivaajarek@seznam.cz a pošlu.

Krásné srdíčkové Vánoce všem! A ještě děkujeme účastníkům za příspěvky na vitamíny koníkům a za donesená jablíčka, mrkvičky a chlebík. Našim děvčatům díky za velkou pomoc!

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se