« Úvod | Vánoční vožení počtvrt... »

Únorová "jarní" procházka


Tak koukám, je únor a ještě žádné povídání z nového roku - roku Koně a tak alespoň krátce.
Na to, jak v prosinci kluci pořád běhali, mají teď v lednu i únoru docela leháro. Zatím ale nijak extrémně nepřibrali. Fíček stačil od posledního kování v prosinci již potřetí ztratit podkovu - asi nějak šmajdá a vždy si jí přišlápne. Včera asi přesně vím, které chvíli to bylo - moje chyba - měla jsem ho takového rozházeného v klusu a přechod do kroku a tam právě levou přední zakopl. No, to jsem si jen myslela, že zakopl, ale to bylo asi to přišlápnutí. Naštěstí kopýtko je v pořádku.
Nejezdili jsme protože tu byl všude samý led, jak ten nepřestávající ledový vichr vyfoukal sněhový poprašek. Včera to trochu povolilo a tak, i když v zimních bunádách a já v kulichu, jsme s Valčou vyjeli, že dáme alespoň klusovku. Nakonec jsme objevili zase ještě úzký pruh dalšího super nezoraného pole a tak jsme si krásně v pohodě zacválali. Kluci měli chuť, ale dali jsme jim na vydýchání přestávku a pak znovu. Přeci dlouho nelítali, tak nejsou "nadýchaní". Užili jsme si to!

Dnes by byla vyjížďka ještě krásnější v tom sluníčku a konečně bez větru, ale bez té podkovy to nešlo. Vzali jsme tedy všechno zvířectvo a šli se s nimi alespoň projít kolem Dorotky (menší rybník) k Holému (větší rybník) a zpět. Koníky jsme vystřídali, že cestou tam běžel na volno Falko a zpět zase Fík, tak si užívali užírání trávy... Pejsci byli taky spokojení, vylítali se. Já už byla spokojená míň. Na ty procházky s malými hafíky je lepší přimrzlá zem. Takhle jsem po příchodu domů musela provést pořádnou očistu "podvozků" ve sprcháči (ten se skoro ucpal - viz foto) a oblečky hodit do pračky. Nojo, každé počasí má holt své kouzlo a "kouzlo".

Pár fotek přikládám zde       
http://4borovice.rajce.idnes.cz/2014_-_Unorova_jarni_prochazka
Na jedné (v albu je to asi ta první) se mi podařilo zachytit všech 8 našich zvířecích kamarádů. Kdo hledá, najde - i tu nejmenší Kačenku. Jo a na Falkovi je vidět, zezadu, jakou činnost má nejradši - válet se v ho.... :-( případně v blátě, ale to dnes ještě nestihl :-)

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se