« Úvod | Únorová "jarní" prochá... »

Víkendové návštěvyTak se nám ta mírná zima, byla vůbec? , lehce přehoupla skoro do léta, ne? To se mi moc nelíbí, protože jaro jak má být, miluji a trocha vláhy by taky nezaškodila na vyprahlé louky a záhonky... Co se dá dělat...
Jedno milé a super milé překvapení nás však tento víkend 5.-6.4.2014 čekalo. V pátek se mi na skype objevila věta typu: "Hele, kontrolní dotaz, jste zítra doma?" a já na to: "No nekecej, že přijedete!" Byla to zpráva od mojí sestry. Jelikož j odkázaná na řidiče - svého manžela a ten dlouho čekal na endoprotézy a zotavoval se.... Tak jsme zjistili, že tu u nás nebyli bez 2 měsíců 3 roky!!! Proto jsme se tolik těšili. Sice jsme je několikrát do roka navštívili my, ale to bylo většinou na rychlo, když jsme od někud někam jeli.... Tak jsem v sobotu vstávala dřív - navařit, napéct, stačit se postarat o stáje atd. Přesně to všechno klaplo. Já akorát vykydala a pejsci už začali ňafat. Bylo něco po 9. hodině. Pesani samozřejmě vzbudili Jardu, který spal po noční, ale to vůbec nevadilo. Taková vzácná návštěva se přeci nedá prospat.
Koníci měli čerstvě udělaný výběh před barákem, aby to, co se dá, vypásli, a tak velké zvířecí vítání proběhlo hned, jak vystoupili z auta. Samozřejmě o to větší, když všichni dostali nějakou mňamku (i koníci mrkev).
No a pak jsme povídali a povídali, na procházce jsme byli a zase po obědě u kafíčka povídali apod. a byl skoro večer. Část naší rodiny nás opustila nějak kolem 17. hodiny. Byl to úžasný den, takže moc díky za návštěvu. Jo a taky za mrkvovou, přes kořeny vezenou, superiozní buchtu!

Na neděli jsem měla domluvenou zcela jinou návštěvu. Na face booku samozřejmě je velká komunita koňáků. Nějak se mi nachomítla do přátel i Ilča, která tam měla vždy takové krásné fotky zvířátek a přírody a tak a tak slovo dalo slovo a konečně jsme se domluvili, že přijede na návštěvu. Partička děvčat od Tábora k nám dorazila vlakem před 11. hodinou. S Ilčou přijela Jindřiška (tu známe od hobby závodů v Záříčí) a Lucka, kterou jsem neznala ani z FB. Ještě měla přijet další FB kamarádka Barča, ale nevyšlo to. Po příjezdu z nádraží byla děvčata hned poťapána a oslintána naší smečkou a pak jsme vzali oře a šli je vyčisti, že trochu pojezdíme a něco vyfotíme. Čistili jsme, celý od chlupů jsme byli a pak tedy jezdili na naší louce - i na něco málo cvalu se dostalo, nějaký slalomek či malá překážka. Zajezdili jsme si každá chvilku a při té příležitosti jsem se děvčatům snažila ozřejmit pár věcí, které znám z práce ze země apod.
Pak jsme koníky propustili zase papkat, aby se nám náhodou nezhubli :-) a my jsme si opekli špekáčky a pak si dali zapečené omeletky a čaj či kávičku. Povídali jsme a povídali, vyměňovali si zkušenosti, zážitky, hlavně Ilča dováděli s pesany :-) a prostě jsme si to užívali až do 4. odpolední, kdy jsem holky zlaté odvezla na vlak. Byly mooooc fajn parta! Díky za krásný den!

Fotky, jak už poslední dobou tradičně, lze skouknout zde
http://4borovice.rajce.idnes.cz/vikend_5.%2C6.4.14/

Bylo to užasné..moc sem si to užila a holky taky a ještě tu adresu nám musíš napsat :)

...a tak to má být....dobrých lidí se vleze všude dost a jsou vítaní :-)

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se