« Úvod | Víkendové návštěvy »

Dubnové aktivityJako obvykle poslední dobou - fotky k následujícímu článečku můžete nalézt zde:
http://4borovice.rajce.idnes.cz/Dubnove_aktivity/

Tož, dnes je svatého Jaří a to vylézají hadi a štíři... No a tak jsme vylezli taky. Nebo spíš letos poprvé vyvezli :-) Počasíčko bylo ráno jak malované, pak se trochu zatahovalo, ale nezmokli jsme a užili jsme si to. Co? Poprvé jsme s koníky vyjeli kousíček za Veselí prozkoumat část okolí Veselských pískoven. Na parkovišti bylo asi 6 aut rybářů, nejspíš. Koho jiného, na koupání je brzy... Koníky jsme v klídku vyložili, osedlali, Máňu zabezpečili a vyjeli, že hned vlezem na kraji do vody. Tak ne - seděli tam 2 rybáři. Popojeli jsme kus dál a tam to zkusili, klukom se tam moc nechtělo, ale přeci jen párkrát hárbli kopýtky a jeli jsme dál. Jsou tu krásné pískové pěšinky a cesty, parádní romantika, až na pána s křoviňákem, ale zase byl naprosto úžasný, protože když nás viděl, tak přestal a počkal, aby se naši hoši nebáli. Při břehu jsme dojeli do přilehlé vesnice Vlkov. Tam jsme u přejezdu a spuštěných závor dlouho čekali - chtěli jsme za trať do lesa. Vlak pořád nikde, tak jsme popojeli k Vlkovské hospodě a motoráček se zatím dokolébal a mohli jsme na druhou stranu. Hned za hospodou se rozprostřela malá louka a za ní hned druhá, tak jsme dali cvalík až do lese k - zajímavý úkaz - k fotbalovému hřišti v lese! Zjistili jsme, že se tu dá ještě dál objevovat další směry jízdy. My to ale pro tentokrát otočili zpět lesem k trati, přes ten původní přejezd. Na zpáteční cestě k Máně jsme si ještě užili. Vyfotili jsme se na v ČR asi nejznámější pískové duně o rozměrech prý asi 80-60 metrů, která je tu někdy z doby ledové. U jezera jsme zahlédli dva rybáře, kteří balili svoje cajky, tak jsme k nim jeli a poprosili jednoho z nich o vyfocení, protože většinou jsme sami dva a tak na fotkách společně nejsme. Pak jsem si splnila malinký sen - cval po písčité pláži! Jarda povídal, že příště to vezmem vodou. No uvidíme, jestli k tomu kluky přemluvíme. Oře jsme nechali ještě trochu popást, odsedlali, bez nejmenšího problému naložili a frčeli domů. Cestou mě Jarda vyhodil u picerky a jel pro naftu. nam špenátová pica je úžasná! Pustili jsme se do ní hned po příjezdu a vlastně po nakrmení našich dalších čtyřnohých parťáků - šesti pejsků.
Jinak na fotečkách je možné spatřit, jak jsem vylepšovala Máňu - své jméno má jak na čumáčku tak na prdýlce a včera jsem jí obrousila hlavičku a dnes se jí snažila barvou ve spreji uvést do lepšího stavu. No, nekreje to tak, jak jsem si představovala, ale pořád lepší než ta oprýskaná!
Také jsme byli se známými minulý týden na Lenošce Šmoldase v Týnu nad Vltavou - pořádá tam tyto šou pravidelně, neb má v blízkosti chatu. Zve si různé osobnosti. My zrovna kápli na Hámu a fakt jsme se hodně moc nasmáli.
Předevčírem jsme byli ještě na divadle ve Veselí - Janžurka, Paulová, Zedníček, Procházka - Sbohem, zůstávám. Ty dvě baby se tam pěkně vyřádily a smích z publika docela často přeskakoval i na ně a tak se smích tímto koloběhem někdy nedal vůbec utišit.
Je tam též pár krásných jarních realxačních obrázků z naší zahrádky a s naší zvířenou.
Děkuji čtenářům za přízeň a přeji překrásné dny, alespoň takové, jaký jsme si užili my dnes :-)

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se