« Úvod | VELKÉ ZMĚNY »

Až se vše usadí...To známé "až" :-( Po zrušení Psího hotelu na jihu a tedy po přestěhování se již jen s našimi pejsky ze Svin v jižních Čechách do Kladrub nad Labem v kraji Pardubickém v polovině září 2018 už by mělo vše běžet, tak jak má... Jistě to běží, tak jak má, jen se "to" stále usazuje. Konečně jsme se usadili, jak Jarda, tak já v jednom z řady vyzkoušených zaměstnání, tak je veseleji a zabezpečení našeho bytí z té materiální stránky jde dobře. Trochu nás finančně zaskočila skutečnost, že budeme muset na jedné straně pozemku neplánovaně (domluva s paní starostkou neprošla zastupitelstvem :-((( ) předělat plot, což bohužel, obnáší cca 20 tis (nelze použít plot nově stojící, neboť by při jeho stěhování utelkly slepičky i psi). No a další pecka pod pás - klekl plynový kotel s boilerem - plesk 75 tis v riti. No a co zbylo ze statku tím pádem též.
Nicméně před tím jsme se, tedy spíš jsem se rozhodla nebýt bez koňské duše. Ano, pořídila jsem si nového kámoše, kterého sice nemůžeme mít na našem malém pozemku - bydlí 8 km od nás :-) , ale je. Je to 6 letý valášek irského coba a jmenuje se Dyxi.
Naši bývalí hafloškové Fíček a Anička i kravička Amálka se mají moc dobře a jejich noví majitelé jsou s nimi taky moc spokojení.
Jaký je tedy stav našich zvířecích kamarádů? Zde je jejich výčet:
- 2 venkovní hafani - 11 letá beauceronka Baraka a 4 letý beauceron Car, který se mimochodem, 17.1.2019 má stát otcem :-)
- 4 pejsci gaučoví - 11 letý pinč Zorro, 8 letý pinč s příměsí pražského krysaříka Chuck, 2 6leté kříženky asi jezevčíka a pinče Fifi a Kači
- 6 slepiček
- no a nejnovější přírůstek - 1 kůň 6letý irský cob Dyxi

Máme nový rok a věřím, že už se zaběhneme v novém prostředí a třeba bude i čas na to, abych sem zase více psala nějaké "veselé příběhy z natáčení" :-)

Mějte se zatím krásně a láskyplně po celý rok 2019!

Přejeme krásné žití v novém domovecku. Mnoho radosti se zvířátky.

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se