« Úvod | Až se vše usadí... »

Jaká zvířátka jsme měli, máme a ...?


Hned na začátku, abych na ně nezapomněla, musím zmínit, že jsme měli 2 černé laboratorní myšky, jednoho potkana Ferdu a s přestávkou jsme měli a dosud máme rybičky. Taky tu byl papoušek agapornis Pepík. Jenže to už si nepamatuji přesné časové sledy... jó, a taťka, když mu umřel Buráček, měl do našeho stěhování mini králíčka Pepu. A také se musím omluvit za kvalitu foto, neb digitalizace do naší rodiny dorazila loni (2008) a proto jsou některá přefocená z obyč. fotek.


Další zvířátka viz níže:


Po přestěhování z Rokycanské bytovky do přestavěného domu v Kamenném Újezdu jsme chtěli mít, kromě dětí :-), nějaké zvířátko, nejraději psa. Jednou jsme vyrazili na výlet ke švagrové do Roztok u Prahy, která si pořídila šťěně rasy Briard (Berger de Brie - http://briardclub.cz/) a kupodivu jedno chovateli ještě zbylo a tak jsme si ho přivezli domů. Byl to pejsek Brit (*1992+1997). Rázem bylo doma živo a jak z něho rostl pěkný obr, stával se pánem na dvoře, to když porazil děti, když jen tak běžel kolem a také uvnitř, když jsme ho museli před výstavou vykoupat a učesat.


Briťánek po koupání 1996


Když byl Britovi asi rok, pořídili jsme pro rodiče mrňavou variantu chlupatého pesana - rasa Lhaso Apsa - jmenoval se Buráček (*1993+2006)


nový kamarád Buráček - asi roční - 1994


Protože jsem chtěla, aby se nám taky i nám něco pletlo doma pod nohama, začali jsme uvažovat o něčem mrňavém. Chtěla jsem papilonka (cenově náročné), Jarda chtěl fr.buldočka (vzhledově jsme zavrhli), zvítězil malý dobrmánek - malý hladkosrstý pinč, fenka Zuzanka (*1997 dosud)


další kamarádka Zuzanka s Britem - 1997


Po návratu ze zahraničí jsem si konečně mohla splnit svůj dětský sen - koně. Našel k nám tak cestu 14letý plnokrevný hřebec Derick (*1985+2000)


Deriček v závěsu se Zuzkou - 2000


I začalo se nám stýskat po velkém psu a přeci k baráku patří hlídač, ne? Manžel si pořídil fenku tehdy u nás málo známého plemene (leda z Angeliky - Sorbon) Beauceron (www.beauceron.cz) jménem Fantagira Princes Fedar (*2000+2008)


Fany - CACIB FCI 2002, Národní vítěz 2003Až zjistim jak to tu otočit, tak to udělám :-)))


Bohužel, po vleklé nemoci, jsme Derička "vypustili" na nekonečné pastviny koňského nebe. Protože už jsme si to bez koníka neuměli představit, ihned jsme si pořídili opět plnokrevníka, 11letého valacha Adulara (*1989 dosud)


Áda s Verčou - 2001


No a protože byl Adísek sám, potřeboval kámoše a taky někoho na zklidnění, tzn. staršího kámoše, ustájila si u nás kamarádka Lenka svého dědouška - v roce 2001, tehdy 22 letého ČT valáška Chettyho (*1979 dosud; u nás do přestěhování roku 2007)


Chetty a Áda na zahradě


A dále - asi byl malý zmatek - Fanynka byla připuštěna. Dostali jsme předvánoční dárečky v roce 2002. Po velmi těžkém porodu ze 6 štěňátek zbyli pouze 3 pejskové Asyr, Avar a Azték. Nechali jsme si Aztéka z Kotle (*2002 dosud)


Fany se synem Aztékem - 2003Azík s mámou Fančou


Pak se nějak naskytlo - v roce 2004 jsme dostali tehdy 6 letou plnokrevnou kobylku Baby Breeze (*1998 dosud)


Baby Breeze - naše od června 2004


Tak a takhle nakonec vypadala naše zvířecí rodinka, než jsme opouštěli západní Čechy - 3+3 a rybičky... (stěhovali jsme se ale bez dědka - Chettyho).


3+3 Chetty, Áda, Bejba, Zuza, Azi, Fany - 2005


Další změny našeho zvěřince, to už v jižních Čechách, nastali po návratu Jardy z jednoho psího tábora u Písku, kde mj. měli asi 40 haflingů. Bylo usmysleno si a nakonec ujednáno... před vánocemi 2007 jsme si od Frýdku Místku přivezli 1,5letého valáška haflinga Amiga (*2006 dosud)


přírůstek - Amigo -XII.07


A další pejsek. Může za to jedna naše kamarádka šamanka..., prostě jsme se v sobotu rozhodli, našli na netu a v neděli už byl náš. Kdo? Kamarád pro naši babču Zuzku - opět malý pinč. Aby se to "nepletlo" tak jménem Zorro (*2007 dosud)


přírůstek Zorráček - II.08To mrňavé na mě...


Z důvodu úmrtí Fanynky, po krátké nemoci, v březnu 2008 a také z důvodu, že nám bylo smutno, hlavně Azík byl na dvoře sám - prostě, od loňského května máme další přírůstek - fenka beaucerona, tentokrát v barvě harlekýn, Baraka l´Ami Noir (*2008 dosud)


Bari a Zori - VI.08Jé a zase na ležato... :-))


Stav naší zvířecí rodinky ke květnu 2008: psi - Zuzka, Azík, Zorro, Barča; koně - Adík, Bejba, Ami; a rybičky :-)


 


 

Zdravím vás všechny.Konečně jsem si s radostí prohlédla vaši kompletní zvířecí a lidskou rodinku. Postupně si projdu celý blog.Málo se vidíme, tak mám radost, že mi Verča dala tento kontakt.Doufám, že letošní návštěva u vás vyjde.Statek i místo je krásné, ať se vám daří. S pozdravem Milča B

ahojky je to tady hezké taky bych chtěla mít víc zvířat ale,Mamka mi to nedovolí tak máme aspon morče Ps:aspon neco s pozdravem Katka Zlatrníková

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se