« Úvod | Až se vše usadí... »

Jak nás Baby doběhla

Z cyklu "Neschválené vycházky"

Bylo nebylo ....


Jednoho krásného dne o jarních prázdninách jsem se rozplývala krásou, když má kamarádka Lucka viděla ,,naše" krásné koně ..


Ráno jsme začaly jako každé jiné, vykydat,s eno,a td. Po ,,práci" jsme vyčistili koníčky a rozhodly jsme se, že je vezmeme na procházku..


Nevěděla jsme co s Baby, protože Lucka byla začátečník a koní se ještě trošku bála ,a tak jsem ji (myšleno Bejbu) odvedla na louku, aby kdyby náhodou se něco stalo nebyl průšvih (to jsem ještě ani netušila, že Babynka na nás chystá překvapení...). Zavřela jsem za sebou ohradník a šlo se... Byla to krásná procházka. Když už jsme se vraceli, sem tam jsem slyšela nějaké zvuky, povídám : ,,Luci , slyšíš to taky? " A ona že nic nesyší... Když řekla že nic neslyšela, šly jsme dál. Chvilku byl klid, ale najednou jako by se ty zvuky blížily k nám... Áda začal být trošku nervózní,otočila jsem se, ale nic za námi nebylo, pohladila jsem ho a šlo se dál. Po pár krocích už ty zvuky byly docela blízko, Lucka už je taky slyšela, ale už to nebylo jen takové to praskání, najednou už do toho byl slyšet i dusot jako by se za námi hnalo nějaké divoké zvíře... Otočím se a nic. Otočím se znovu a co nevidím. Řítila se na nás rozjařená Babyna...!! Honem jsem dala Ádu Lucce a Babynce se postavila do cesty. Když jsem ji chytla, vypadala šťastně, vyběhaně, měla takový spokojený šibalský pohled (jakoby se na nás smála a říkala: ,,to jsem tě doběhla viď.."). Po ,,dopadení" Babynky jsme pokračovali domů. Hodně jsme se divily, kde se za námi vzala, vždyť jsem ji nechala v ohradě. Když jsme procházeli okolo louky a viděli zrušený kus ohradníku, hned nám bylo všechno jasné... Po návratu domů, jsme zavřeli  koně do boxů. Ani jsme jim nestihly vyčistit kopyta, když policie sháněla Ivu. Jdu tam a policajtovi vysvětluji, že Iva není doma. A on na mě, že má hlášení, že na louce pod Kotlem běhá šedivej kůň a jestli nám neutekl ... hned mi to seplo (což byl docela zázrak, protože to mně se moc často nestává - soused od lesa opět zapracoval!) a tak mu povídám, nám ale žádný kůň neutekl, my máme jenom tři a všichni jsou tady, máme grošovanou kobylku, ale ta nám rozhodně neutekla, to musí být jiný kůň. A on se mě ptal, jestli jsem si jistá že dnes dopoledne nebyl náš kůň pod Kotlem. Tak jsem mu vysvětlila, že jsme tam byli na procházce, ale žádný kůň nám neutekl, že byla Babyna jenom chvilku na volno, ale celou dobu s námi ... Chvíli na mě koukal jak na blázna, ale nakonec mě to, jak se říká, sežral i s drobkama a všechno dobře dopadlo...

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se