« Úvod | Až se vše usadí... »

Koníci se koupali


Rozhodli jsme se s Jardou už mnohem dřív, ale dnes se nám konečně podařilo skloubit dohromady vůli a čas s počasím, tak jsme se šli koupat nebo spíš sprchovat.


Nachystala se hadice, 3 kbelíky s teplou vodou (to aby to první oplachování nebyl takový šok), 3 spreje Orthosan forte (pěnový šampon, s kterým máme výborné zkušenosti - hubí všelijaké potvůrky a po vitamínu E jsou čtyřnožci pěkně sametoví), 3 houby (1 na oči, uši a nos, 1 prdýlku a 1 na zbytek), stěrka a pohodová nálada...


Přivedli jsme všechny tři špinavce z pastviny. První na řadu šel Áda pak Baby a nakonec výtečník Amigo. Protože na zahradě máme vyšlapanou cestu s prachem, nemohli jsme tam vyšamponované krasavce pustit. Proto vždy ten umytý byl odveden na velkou louku a tam zavřen, aby ho nenapadlo se válet v prachu u kruhovky. Závisláci sice na sebe řehtali, ale jen maličko, tak jsme to vše přežili v poklidu. Všem se sprchování moc líbilo a dokonce i hlavy si tentokrát nechali osprchovat bez velkých keců. Zvlášť Ami měl z vody z hanice velkou prču - chytal proud do pysků a pak flémoval, bohužel fotoaparát nebyl tak rychlý, aby to zachytil. V galerii je pár fotek, kromě této.


to je pěny - zase budu blonďák


Když byli všichni hotovi, převedli jsme je na aktuální pastvinu, kde se osvěženi radostně vylítali. Večer ve stáji jsme s Míšou ještě kondicionérem rozčesali hřívy a ocasy, namazali kopýtka a jsou z nich zase krasavci. Jen asi ne nadlouho. Tuším, že už ráno bude Bejba s Amim od něčeho... z boxu a Adík si určitě lehne venku do svého oblíbeného betonářského písku, takže bude taky "žluťák". Ale snad je chvilku nebudou tolik otravovat mouchy... snad!

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se