« Úvod | Až se vše usadí... »

Návštěvy a zvířátka - část I.

První letošní návštěvy

Ač, slovy klasika: „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným“, začali k nám na jih směřovat letní návštěvy.


 


První z nich byla ve dnech 27.6.-1.7.09 Eva (autorka článku Jak nás Baby doběhla) s manželem a jejich 1,5 letou Adélkou. Výsledky deštivého počasí si naplno užívala po svém :-)))


Adéla v louži


Druhý den jsme koupili gumovky, které se samozřejmě i lépe hodily pro jízdu na koni.


Áda veze Adélku, Eva drží...


Adélka se zřejmě plně pomamila, bude to také takový kamikadze..., což nám dokazovala jak při odstrkávání psů od své svačinky, po běhání za koňmi, přes hopsání na Ádovi až po „topení“ se v bazénku – jeden den totiž bylo konečně léto!


 


Od 4. do 11.7. u nás byla rodinka mé neteře Marcely (s manželem Milanem a děti Šáridlo 10 let, Marťas 7 let). Téměř každý den, pokud to jen trochu počasí dovolilo, vyráželi na výlety, jsou to totiž registrovaní tůristí. Jeden den jsme jeli s nimi na zámek Stráž nad Nežárkou a po té ještě na chvilku do Třeboně. No a tam, kde jinde jsme mohli skončit, přeci v Oboře – velké stáje s milými koníky. Jedna mladá kobylka reagovala na pohyby, které dávám v kruhovce (šla, zastavila, otočila se), šikulka!


napojená kobylka z Třeboně


Samozřejmě, že se dětičky i povozily na našem dvorním „voziči“ Adískovi. Šárinka docela dobře sedí a je pečlivka po mamince, tak se jí dle mých rad podařilo i krásně pracovně klusat a pak si i zacvičila včetně mlýnu v sedle.


P7080216


Martínek se loni dost bál, ale letos už z něho byl statečnější chlap, tak ač v kroku, chodil v kruhovce ve volnosti.


obá s rozvahou...


Po počáteční nedůvěře se skamarádili i se všemi pejsky a bylo vše v pohodičce.


s ležícimi pejsky


 


To je k dnešnímu dni asi vše. Jako vždy – více foto je v galerii 2009.


O dalších návštěvách u zvířátek doplním informace postupně – čekáme příští týden Járu s Nikoláskem, Járovu přítelkyni s 2letým synkem, pak se snad na víkend dostaví Verča. V dalším týdnu se staví na „kávu“ Michálkovic s přáteli (vyrazí od nás po okolí na kolech – jinak na dovolené v Nových Hradech, kam my za nimi na oplatku pojedeme na výlet). V srpnu tu pak znovu bude sám Nikolásek na týden, pak přijede znovu Jára pomoct asi se stavbou plotu. V tu dobu tu bude ještě tchýně z Ostravy s naším synovcem Kubou.

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se