« Úvod | Až se vše usadí... »

Už zase skáču přes kaluže

 


Ne náhodou jsem si jako název článku zvolila název filmu, ve kterém hrál tehdy ještě malý Vladimír Dlouhý asi svou první dětskou roli. Roli kluka od koní (alespoň myslím, už je to hrozně dávno, co jsem to viděla), který se po dlouhé nemoci, obrně, zase naučil jezdit na koni a díky němu se začal hýbat. Tak nějak to bylo.


No a já jsem se 9.7. na kontrole na neurochirurgii v Budějkách dozvěděla, že obratle jsou v pořádku a můžu trvale odložit korzet. 10.7. mi obvoďák vysvětlil, jak si zase jednoduše posílit břišní a zádové svalstvo, tak jsem od neděle (po odjezdu návštěvy) začala 2x denně cvičit – pomaloučku polehoučku přidávám minutu po minutě, svaly bolí, ale to je jedno. Sice mi koně jeden doktor radši nedoporučil, ale druhý ať to zkusím a uvidím.


Jako „trenažer“ na zkoušku „co páteř vydrží“ jsem zvolila kolo. Jarda jel včera do opravy s autem, tak jsme dali 2 kola do kufru (to byla šichta je tam narvat) a zpět ze Žíšova (asi 8 km) jsme šlapali. Po 6 km jsme projížděli Borkovicemi, kde je u cesty hospůdka. I horko zavdalo rozhodnutí a šup, už jsme tam byli. Já nikdy pivo nepila, ale tentokrát... Jarda 2 velké Gambáče a já 2 malé Kozly, pokecaly jsme s hospodskou a sedly do sedel. Tedy zatím na kolech. Jenže horko a pivo... ani jsem se nemohla kochat krajinou, stále mě to táhlo do příkopu a Jarda z toho měl děsnou prču.


Nicméně, záda jakž takž a tak jsem se rozhodla ( v bezpečnostní vestě) dnes hned poránu v 7 hodin osedlat nejspolehlivějšího oře – Ádu, co kdybych to zapomněla, že? Dokonce jsem se na stařečka, 175 cm v kohoutku, vyškrábala bez pomoci.


naštelovat správný sed...


Úúúúúúžasný pocit! Zase v sedle. Protože byl zahřátý ze společného tréninku všech tří, mohli jsme hned klusat. Jen jsem mu vysvětlila, že nejsem vozící se dítě a že tlak nepovolí, dokud nepůjde v rytmu, tak byl pak naprosto super.


pěkně klusem


Běhali jsme tak 5 minut, nechtěla jsem se déle pokoušet o moji svalovku. Adíska jsem s díky propustila a byla šťastná jak blecha! Vše mě to tak „nakoplo“, že jsem dnes vypotila (a to doslova, neb tady v podkroví je hic) 3 články, po dlouhé odmlce, musela jsem se pochlubit, že jsem zase v sedle!!!


Zítra se chystám na chvíli na Bejbinku, tak uvidíme. Držte nám palce, prosím!


 


Další fota na známém místě - 2009

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se