« Úvod | Až se vše usadí... »

Návštěvy a zvířátka - část II.

... uf ...!

Po delší prázdninové odmlce a většinou velkých vedrech, dnes totiž celý den prší – tak zase píši.  Po prvních 2 návštěvách nás svou přítomností rozveselovalo mnoho lidiček. Snad jen pro vlastní přehled, jejich následující výčet:  • 21. – 26.7. Jára s Nikoláskem, s přítelkyní Hankou a jejím Kubíkem
  • 26. – 28.7. Verča
  • 29.7. se stavili na kávu Michálci se 4 kamarády
  • 3. a 5.8. Sadra s rodiči za koníčky
  • 7.-17.8. Nikolásek
  • 8.- 17.8. babi z Ostravy se synovcem Kubou
  • 9.- 14.8. Jára na brigádě
  • od 24.8. se v okolí vyskytla Píďa (Terezka) a přijela za koníky
  • v tom jsem byla 15.-16.8. na kurzu

 


Takže docela náročné období, tyhle prázdniny...


 


Stručně tedy k jednotlivým návštěvám a jejich pobíhání kolem zvířátek – či naopak :-) ?


 


Nikolásek s Kubíkem se velice rychle skamarádili jak s hafany všech velikostí, tak koňoušema. Museli jsme dávat velký pozor, aby koním neběhali přímo pod břicha. Stála za nimi chtěli a zvlášť pak, když jsem je svezla v sedle Adíska.


nazdááár Niky!


Kubík nechtěl ani slézt a byl z toho veliký pláč, když musel dolů.


jezdec Kubík na Adíkovi


Na pastvině jsme je pak posazovali bez sedel a chodili s nimi tak, jak se koníci pásli a popocházeli. Niky zjistil, jak je Amigo pěkně kulatý (zlí jazykové by mohli říct – tlustý), že se po něm dá pěkně klouzat. Takže, když jsem Nikyho posadila zboku, tak šup, a byl dole a zase a zase. Musím ocenit trpělivost tohoto našeho mlaďocha, na kterém vlastně nikdo ještě moc neseděl a přesto vše zvládal bez mrknutí oka. Hafušové malí byli rádi, protože dětem pořád něco padalo od pusinek a z ručiček a měli tedy co k snědku.


oblíbené místečko na sezení


Často, v nestřeženém okamžiku, se Zorro či Zuzka obohatili i o to, co neupadlo (kradli přímo z ručiček...). Azi byl za velkého strážce a Bara trpělivě olizovala oba padající, či brečící klučiny a dávala na ně pozor. Snad to bude v budoucnu dobrá mamina.


 


Verča přijela jen na pár dnů, tak jsme chodili na procházky se psy, udělali vše potřebné u koní a povídali jsme si a tak podobně.


a přeci něco zbylo - mňam


 


Sandra byla s rodiči na dovolené opět v Třeboni a tak, jako loni, se přijela podívat na koníky a pomoci s nimi – vyčistili jsme je i pastvinu, podívala se na pokroky ve výcviku a jak jezdí Eliška. Sandra se však po roce jezdecké abstinence bála nasednout, tak se opravdu jen dívala. Škoda, vždy jí to moc šlo!


jezdci, ale na kole - Sandra s rodiči


 


Co říct k nejnáročnější části prázdnin? Bylo nás tu hodně a bylo to docela fajn, i když náročné! V pátek jsem nám přivezla Nikyho, v sobotu na oběd dorazili babi s Kubou a v neděli odpoledne Jára. Kuba a hlavně Jára udělali s Jardou spoustu práce – zbytek děr na kuny, díry na kůly na zahradě, vytažení starých kun, zabetonování nových, zhotovení celého dřevěného plotu


stavba plotu


a asi poloviny drátěného,Kuba sekal trávu, Jára štípal dříví na topení. Prostě se vůbec nenudili! A my s babičkou taky, kromě koní jsme zvládali vařit, prát atd. a hlavně toho malého nezbedu Nikyho. Bohužel se mi nepodařilo zachytit, jak ho Bara stále olizuje nebo jak mi např. vzal kolík na prádlo a dával ho střídavě kousat stojící Baře, ležícímu Zorrovi a občas mezi tím i sobě. Úžasné představení! Niky už ví, kam se dává koníkům žrádlo, na žádného nezapomene, podává mi hrábě, lopatu a nejvíc se mu líbilo na vlečce s hnojem.


frajer na hnoji


Mezi tím vším se chodilo s pejsky na procházky a „užívali“ jsme si veder a komárů. Na 1,5 dne jsem dědu a prababi nechala s prckem samotné – jela jsem na koňský kurz (o tom v samostatném článku). Zvládli vše na jedničku. Musím ještě podotknout, že Nikymu nestačí jen naši čtyřnožci, ale chodí krmit i sousedovi kozičky.


jé, nelochtej mě 


V posledním prázdninovém týdnu bude v našem okolí pobývat rodina Petříčků, takže se Píďa (Terezka – jedna z talentovaných, mnou snad dobře vychovaných jezdkyň) zastaví podívat na bývalé, hlavně ty čtyřnohé, kamarády.


Doplnění článku dne 28.8.:


Terezka u nás pobyla celkem asi 3 a půl dne. Je chtivá informací - jak ta práce ze země a jak s tím ze sedla atd. Zkusila si ze sedla Ádu i Bejbu a ze země Bejbu a Amiga. Moc jim to spolu všem šlo a snad se něco dobrého přiučila.


cirkusové začátky...


Jen kdyby to měla kde zkoušet. Smůla je, že sice hodně jezdí v jedné nejmenované pidi stáji, ale tam nesmí nic z horsemanshipu zkoušet. Už se tedy těší na vlastního koníka na vlastním pozemku - což se zrovna pomalu chystá...


 


 

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se