« Úvod | Až se vše usadí... »

Výcviková videa

Horse Training Tips

Při brouzdání po různých „koňských“ servrech a webech jsem narazila na polopatické video a dokonce jsem hodně té americké angličtině rozuměla. Popátrala jsem a našla jsem celou „výcvikovou řadu“ krátkých videí „koňské“ university v Nebrasce. Horsemanem – učitelem je Gary Stauffer, mě sympatický človíček, který ví, o čem mluví. Zde je odkaz na soubor uvedených videí:


http://www.youtube.com/view_play_list?p=3B86A0D4761EF956&search_query=horse+training+tips&sort_field=added


Videa je třeba shlédnou odspodu – tam je začátek.


 


Přesto, že máme dva anglány s anglickými sedly a jednoho začínajícího pohoďáka hafloška s polowesternovým bezkostrovým sedlem, je to směr, kterým se chci s koníky vydat. Je pro mne důležité, aby pomůcky, které dávám koni, byly pro mne logické, tedy i mnou pochopitelné a tudíž je můžu i logicky a pochopitelně vysvětlit koni. Mým cílem je tedy spokojenost nás obou a protože se nezabýváme žádným konkrétním odvětvím sportu a jezdíme si sami pro sebe na louce a po polích, zdá se mi to docela fajn. Jsou to opravdu tréningové tipy, co a jak udělat, aby to fungovalo.


O pár týdnů poté (včera) jsem zjistila na pokračujícím kurzu u Bořánků, že vysvětluje věci naprosto shodně a že tedy jdeme s výcvikem dobře kupředu.


Přikládám pár fotografií (více v galerii 2009) pokusů o výcvik dle videí. Adískovi to jde moc pěkně, jen se mu tolik nevěnuji, protože na něm se už tolik jezdit nebude, vozí většinou návštěvy a hlavně dětičky. Po 3/4 hodinovém tréningu pod sedlem má pak 2 dny nateklé nohy a to nemá asi moc smysl.


ještě hlavičku níž a je to přesně ono


Bejbince to jde téměř samo, je velice citlivá a krásně měkne (alespoň dle mého názoru), horší je na levou ruku. Opačně je to u Amiga, ten se hůř podvoluje pravé ruce. Ale to vše se opraví. 


krásný step cross v obratu kolem zadku


Dělají hezké obraty a budeme pobídky zjemňovat a zjemňovat, až vůbec nikdo nepozná, jak ty koníky vlastně řídíme... :-) Hezká představa, ale sny jsou od toho, aby se snili a trochu jsme se jim přibližovali, jak jen to jde, ne?!

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se