« Úvod | Až se vše usadí... »

Focení s Věrou Markovou


Před časem jsme se rozhodli využít služeb fotografky Věry Markové, na kterou je odkaz na Bořánkovských stránkách. Docela mě vylekalo, když z prvního kontaktu v červnu byl až říjnový termín. Netušila jsem, že vlastně "soukromníky" fotí pouze o víkendech a v okolí Plzně v létě i po práci, takže je opravdu plně vytížená. Neboť fotky chceme cíleně využít ještě tento rok, museli jsme tímto termínem vzít za vděk. Měla jsem dost obavy z počasí. A právem. Před 14 dny, o prodlouženém víkendu, jsme koníky, jako přípravu na focení, vykoupali. No trochu ta čistota vydržela dodnes - hlavně žíně měly snad tu správnou barvu, takže jsme je ještě všechny ráno pěkně vyčistili. Po čištění jsme je pustili na pastvu a začolo lít jak z konve. Ach jo, říkala jsem si, nám to asi nevyjde a ještě se vyválí v bahně a bude hotovo. Pejskům jsme alespoň umyli oči, aby je neměli na fotkách "uplakané".


Ale usmálo se na nás štěstí a s ním i sluníčko. Sice nesměle vykukovalo zpoza mraků, ale přeci. Věrka si ho s sebou asi přivezla v baťohu... Jela jsem pro ní na nádraží k rychlíku od Plzně v 10:45. Po příjezdu domů jsme se hned vrhli "do práce", než bude zase pršet. Věrka si zapsala data našich fotohvězd a šlo se na věc.


Nejdříve prý koně. První adeptka Bejbinka se předvedla opravdu jako dostihový kůň. Pravda, trochu při těle, ale vůbec jí to v trysku a vytrhávání drnů nebránilo. Měli jsme totiž za úkol, několikrát po sobě, dojít na konec pastviny a poslat jí směrem k objektivu. Pak jsme si různě pohrávali na kruzích kolem Věrky v klusu i kroku a pár póz v klidu. Ostatní koníci přihlíželi od kruhovky, kde byli zavření a vlastně na sebe právě fotící se dámu "lákali". Proto se jí tak pěkně běhalo.


Podobný scénář probíhal i s Ádou a naposledy s Amigem. Náš stařeček se kupodivu také dal ihned do cvalíku a ještě k tomu se zdviženým ocasem a nosil se jak aristokratická hvězda se slovy: "Tady mě máte v plné kráse, tak foťte, ať tu dlouho nelítám!" Fakt mu to moc slušelo. S Amigem  byla zase větší prča. Ani jsem s ním nemusela chodit do protějšího rohu pastviny - odcválal si tam sám. Podruhé jsem ho tam odvedla a poslala k Věrce, načež se s vyhazováním opět rozcválal. Když jsem ho pak točila sem tam na kruhu kolem fotografky, krásně vznosně klusal a podnikal průzkumné nájezdy na na bobku sedící Věrku a chtěl mermomocí přijít na to, co jí to cvaká v ruce a co to na něho pořád míří za konón.


Nakonec jsme něco podobného prováděli s celým naším stádečkem. Zkusila jsem je vzít ještě všechny do kruhovky, jestli se podaří zachytit Bejbu, jak se v obratu proti těm dvěma klukům staví na zadní, ale už se jí blbnout nechtělo.


Tak, a přišli na řadu pejsi. S nimi jsme šli fotit na zahradu před statkem. Lítali taky jak pominutí, hlavně tedy Bara - to byla neřízená střela! Až se to i chvíli Azimu nelíbilo a začal na ní ostře vyjíždět. On je přeci někdo a bude se fotit v klidu a ne že na něj bude někdo skákat, ne?! Věrka jí chtěla vyfotit třeba i v klusu a se zavřenou tlamou, ale to byl nadlický úkol. Frrr sem, frrr tam, žádný klus a jazyk až na vestě. Pak se začali se Zorrem tahat o míč a byl konec. Profík si ale vždy poradí a tak jsem slyšela jen cvakat spoušť fotoaparátu. Otočím se a Věrka leží na cestě a fotí a fotí. Skvělá baba!


Nakonec jsme udělali na louce "rodinné" foto. Jarda, já a 7 zvířat. Snad to vše vyjde. No určitě to vyjde. Když se člověk podívá na Věrčiny fotky http://www.veramarkova.com/, tak přeci musí vědět, že to vyjde! A ještě k tomu, když nepršelo...


Vyblbnutí pejsci i koně dostali spousty pamlsků a my, uhonění fotopomocníci s Věrkou jsme si šli dát oběd (musím se pochválit, tedy - byla jsem pochválena za výborný vývar a řízky s domácím bramborovým salátem). Poté byla kávička a spooooousta povídání kolem koní a psů.


V 17 hodin jel naší nové kamarádce vlak do Plzně, tudíž jsem jí zase odvezla do Veselí na nádraží. Takto tedy proběhl náš dnešní zajímavý den. Článek je bez fotek, protože dnes jsme tu měli profíka. Až budeme mít DVD, pokusím se, půjde-li to přemístit, zde některé fotky uveřejnit.


Doplněk k článku ze 4.11. - dnes Věrka na svých stránkách uveřejnila výběr z 260 fotek našeho zvěřince - máte-li chuť jukněte na ně a chcete-li ozvěte se mohu ještě nějaké, které nejsou uveřejněné a hooooodně super poslat mailíkem. Iva

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se