« Úvod | Až se vše usadí... »

Návštěva u Petry a spol.


Bylo víc důvodů, proč jsme vyrazili k Petře do Jindřichova Hradce na návštěvu:  • hnusné počasí (jinak by zbývalo sedět doma u kamen a bedny)

  • moje a Petry narozeniny z minulého týdne

  • Jarda ještě neviděl Petry zvířátka

  • Petra mi vypálila na CD fotky a videosekvence z kurzu IV. u Bořánků

  • Petra se minulý týden stala majitelkou dalšího čtyřnožce – kobylky

  • Petra byla sama doma a nudila se

  • udělat pár fotek a mít co napsat na blog

 


Po brzkém obědě jsme vzali pididárek, čerstvě upečenou bábovku, ustřihli jsme růžičky, sedli do auta a jeli. Cestou jsme se stavili v Hypernově (vlastně Albertu) a po 13 hodině jsme zastavili před bytovkou, kde Petra s přítelem Míšou bydlí.


Ani jsme ještě nezavřeli dveře auta a už se k nám hnal vlk – Cirďas s Petrou v závěsu. Řádně jsme se přivítali a šli raději do teplíčka. I Cir dostal dárek – měl před pár dny taky narozky – mňamku. Zatímco Péťa chystala kávu, jukli jsme na morčata s dokonalými jmény – Myš a Myš :-))


Myš a Myš = Petry a Míšovo morčata


Při odpolední svačince jsme probrali co se děje v psím, koňském i lidském (hlavně učitelském) světě. Cir pozorně naslouchal, ale hlavně ho zajímala bábovka na stolku. Jelikož je to ale vychovaný pejsek, moc neloudil a jen koukal s výrazem smutného a děsně hladového muže...


ty návštěvy ... a kousnout mi nedají


Asi v půl čtvrté Petra nachystala ňaminky pro Corina a jeli jsme do nedalekého Otína na statek,


statek v Otíně


kde Corin stojí. Nejdřív jsme šli do horní ohrady za kobčama, mezi kterými je i nový Petřin přírůstek – 2letá kobylka z ČT bělky 15/352 Sendy 1996 po Kinském hřebci 296 Almhirt Chlumecký 1987.


Sappinka spinkala


Kobča je zdejší „otínská“ a tak ji Corin i jeho panička znají od hříbátka. Je to pěkná, zatím skoro černá kobylka, ale zřejmě vybělí po mámě – to už je vidět na hlavě...


Sappi se druží


Sappinka je moc milá a pohodová a myslím, že bude Péťě dělat jen radost. Pak jsme šli zpět dolů do auta pro lavor s papáníčkem pro již netrpělivého Corouška.


krmení dravé zvěře


Hnal se za paničkou, co mu nohy stačily, napapkal se a pak už o nás moc zájem nejevil. Asi to bude se Sapčou dobrá dvojka – pohodová a komunikativní.


Naši kamarádku jsme hodili zase domů a fičeli za čtyřnohými hladovci domů.


To nejdůležitější jsem ještě nenapsala. Petra je i novopečenou majitelkou chalupy v Mirotíně, kam se budou na přelomu října a listopadu všichni stěhovat. Takže už dopředu přejeme, aby vše proběhlo hladce, aby všechna zvířátka zvládla to cestování, sice krátké (asi 30 km), ale stejně – držíme palce! Návštěvu v novém plánujeme někdy na listopad, to zase něco vyfotím a napíši.


 

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se