« Úvod | Až se vše usadí... »

Mezinárodní výstava psů v Č. Budějovicích 24.10.09

aneb Nečekaný úspěch

Dnes ráno nedostala Bara snídani. Koukala jakože: " A proč, co jsem provedla? " Bylo to ale opatření kvůli případnému blinkání v autě a aby byla více "nabuzená" v kruhu. Dnes jsme jeli na Mezinárodní výstavu psů do Budějc. Sranda byla ještě doma, když Bari zjistila po nastartování auta, že se někam jede a utekla páníčkovi mezi balíky sena. Po krátkém přemlouvání byla lapena, naložena do kufru a jelo se. Hned u Veselí jsme "do vleku" vzali známou z Prahy,taky s bosíkem, která se bála, že v Budějovicích zabloudí.


Po zaparkování nedaleko výstaviště jsme se prošli, zaplatili vstup, vyzvedli potřebné výstavní dokumenty a šli hledat náš kruh č. 5. Máme štěstí, protože jak máme plemeno od B, byli jsme první na řadě. Baraka tedy jako 11. beauceron, jedniný harlekýn. Jako vždy se místo v půl 10 začínalo asi v 10 hodin!


akce v kruhu


Posuzovatel p. Jančík byl hodně tvrdý, celkem dal jen 3 výborné a jen dvě V1. O to nás víc těšilo, že Barinka byla jednou z nich a nakonec vyšla vítězně ze "souboje" s druhým V1 pejskem a dostala titul  BOB (Best of Breed = Vítěz plemene). Takže celkově obdržela tituly CAC (Vítěz třídy - kokarda), CACIB (Mezinárodní vítěz třídy - pohár) a již zmíněný BOB (pohár).


lítáme po diagonále i bez redbulu


Nejhorší na tom všem bylo, že jsme museli čekat do 15. hodiny na zahájení posuzování a vyhlašování těch nej z nej. Barušu jsme dali do klidu do auta ve stínu a my jsme chodili po výstavišti asi 3 hodiny. Okukovali jsme různé zboží od ňaminek psích i lidských počínaje, přes oblečky až po kosmetiku a vitamíny. Hrůza jen tak chodit a čučet, když nemáte peněz nazbyt. Přeci jsme koupili pár vepřových a králičích oušek, 2 kg psích piškotů bez cukru, nějaké bylinkové čajíčky pro nás a Jarda si nechal na místě udělat kraťounké kožené vodítko - tzv. couračku. No a nezbylo nic jiného, než si dát Jarda klobásku a já langoše, protože jsem nesbalila svačinu. Mysleli jsme, že budeme na oběd doma. Po výstavišti chodila spousta krásných psů. Pár jsem jich ulovila a vybraní jsou zde:


malý vlkodav


takový pěkný bílý poník (opravdu má velikost kamarádky poníka) - Irský vlkodav bydlící v paneláku!, vážící asi 70 kg a mající doma svůj celý gauč, byl moc milý


přítulní pidi jezevčíci


úžasní trpasličí jezevčíci v málo známém zbarvení - žíhaný a tygří - oba byli děsně přátelští a já celá "umytá"


ti nejmenší


Pražských krysaříků byl spousta - tihle dva jsou ze smečky celkem dvanácti naší známé Evy, od které jsme kdysi měli našeho prvního rodinného hafíka briarda Brita.


Všechny jsem ani nafotit nemohla, ale bylo to moc pěkné.


Asi hodinu před zahájením závěrečného vyhlašování jsme šli do připravené haly. Ještě, že jsme tam šli dřív, protože si alespoň Bari stihla zvyknout na ten hluk lidí a psů uvnitř haly a našli jsme k sezení alespoň místo na schodech.


dlouhé čekánítrochu se to mázlo...


Lavičky byly dlouho před tím beznadějně plné. Musím říct, že se mě tam špatně fotilo proti světlu zvenku a ještě rozsvícené leflektory...  Nejdříve se posuzovali mladí vystavovatelé, pak nejkrásnější nejmladší psi různých plemen, veteráni, chovatelské páry, chovatelské skupiny,


chovatelské skupiny


nejlepší z národních plemen a pak jednotliví nej z BOBů jednotlivých FCI skupin. Mezi posledními šla naše skupina. Zde jsme bohužel nepostoupili ani do užšího posouzení pěti jedinců, ale už tak to byl s 19 měsíční fenou velký úspěch, který jsme absolutně nečekali!


Barinka, unavená, tentokrát sama bez říkaní hupla do kufru a prý honem, ať už jedem domů. Tam jsme v pořádku dojeli v půl 5.


dva pyšní


Uděla jsem ještě krásnou fotku pyšného páníčka s Barakou a oceněními a hnali jsme vyvenčit malé hafíky, uklidit stáje atd. atd. Musím smeknout před Jardou, který byl na noční od 18. hodiny do 4. rána a spal tedy asi jen 2 hoďky a ještě se mnou šel uklidit pastvinu od koblížků ...

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se