« Úvod | Až se vše usadí... »

Listopad - ách jo!

... a jak se daří Adíkovi ...


Stromy na pastvinách a zahradách jsou krásné, jsou super, když dávají v létě chladivý stín, ale... už je zase  listopad, tzn. že padá listí!!!


4 z 11 hromad...


Celkem jsem hrabání věnovala 4x půlden a s Jardou 2x půlden jsme ty hory odváželi na nedalekou skládku - obecní kompost, vrchovatých vleků bylo 5.


řádně ušplapaná fůra listí


Proto listopad v této formě nesnáším, ale zato je fajn, jak se nám opozdilo babí léto a ten poslední týden byl nádherný - včera jsem hrabala v krátkém rukávu!


mňam - sušené listí


Přikládám jen pár fotek, jak nám zvířátka "pomáhala" hromady listí zase pěkně rozkopat, případně vybrat ty nejlepší sušené březové - ty jim tedy chutnaly, tedy koním samozřejmě.


psí vězňové


Pejskové listí spíš očůrávali a při odvážení listí jsme je museli zavřít, aby neběželi za autem až na tu skládku, tak koukali uraženě, jak vězňové.


těžké vstáváníTady vypadá jak ta lama v reklamě na povinné ručení :-))) Špatně se mu vstává - pravý karp zraněný před asi 6 lety a teď to pravé hlezno...


Ještě zpráva o Adíkovi. Řekla bych, že se má skvěle. Sice tu nožku pořád popotahuje, ale začala jsem s ním denně po chvilkách cvičit - v kroku v kruhovce nebo na louce (alespoň mu není líto, že s ostatními cvičíme a jezdíme...), protáhnu mu krk a tedy i hřbet, nožku jednu po druhé. Tu zraněnou opatrně dozadu i pod břicho a zaznamenala jsem, že po cvičení jí začíná trochu v hleznu ohýbat. Určitě to bude ještě lepší a snad pár prcků ještě sveze. Na fotkách vypadá pohublý, ale to mu povolují svaly. Asi mu přidám víc ječmene. Je ale vidět, že se opět rád válí - včera jsem ho trochu vyčistila a vůbec to cenu nemá.


A ještě jedna zpráva. Zase jsme po dlouhé době vylezli na koně. Včera já na Bejbu, Jarda Amiga a dnes POZOR - Jardova premiéra na Bejbě (já měla Amiga), pěkně jim to šlo, i když bylo vidět, jak se Jarda přemáhá a "prdelku má sevřenou". Respekt z Baby je zatím velký, ale i klusali, zatáčeli a bylo to fajn. Lehký klus se po velkém soustředění jezdce začal trochu dařit. Musí jezdit mnohem víc!

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se