« Úvod | Až se vše usadí... »

A máme nové kamarády


Lucka, Olympic, BoraJarda,Lucka,Olympic,Bora


S našimi novými koňo-psími kamarády jsme se seznámili na přelomu října a listopadu, kdy stěhovali koníky Petry a měli stěhovat Ádu (víme kam, že). Je to Hanka s přítelem Pepou bydlící v malé vesničce ménem Záříčí (mezi Soběslaví a zámkem Červená Lhota).


OlympicOlympic


Je to počínající Vysočina, rozsáhlé lesy kolem, prostě přesně to, co nám tady na té blaťácké placce chybí! Joj, to jim to závidím! Krásné, prostorné výběhy obklopené stromy a možnost volného přístupu z nich do potoka. Ach jo! Ale člověk nemůže mít všechno, že?!


FaustFaust


Hanka je jedna z lidiček, která své koníky opravdu miluje a je to na nich vidět, protože skvěle vypadají. Provozuje s nimi pro veřejnost jízdu v sedle, jízdu s bryčkou v terénu, jízdu s kočárem po silnici a dále také těžbu dřeva. Jo a málem bych zapomněla - pro úplnost - přepravu koní.


Monty Monty


Pokud by chtěl někdo využít Hančiných služeb, zde je telefon 728 838 250.


Faust se nechává drbat OlinemOlin drbe Fausta


Kromě králíků a slepic tedy vlastní 1 devítiletého briarda Fausta, mimochodem perfektně vychovaného, 2 noričky - šestnáctiletou Lucku, třináctiletou Boru (ta s užší lysinou), 1 sedmiletého haflinga Montyho a 1 šestiletého ČT Olympica. Všechna zvířátka jsou i přes např. 700 kg velice komunikativní a mazlivá. Překvapil nás "atlet" Monty, protože on jako sedmiletý vypadá jako náš Amigo, když jsme si ho v roce a půl přivezli... asi je to lehčí typ :-))


Monty se kamarádídva atleti


Alespoň máme u Amiga jistotu, že unese pořádného chlapa, ne? :-)) S koníky jsem "prokecali" ve výběhu asi 3/4 hodiny, pak jsme se byli podíat ještě do tzv. letního výběhu s přístřeškem a nakonec jsme zašli na čaj a kávu. Samozřejmě jsme probrali vše možné anemožné kolem psů, koní a ekonomické situace nás nadšenců koňáků :-((.


Lucka a BoraJarda, Lucka, Bora


Po příjemně stráveném odpoledni, škoda - krátkém, když je brzy tma, jsme rychle frčeli domů, kde už na nás ze tmy ňafali hafani a řehtali oři, kde že jako jsme, že už měli papkat!


Faust coby Predátor v listímaskovaný Faust

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se