« Úvod | Až se vše usadí... »

Adventní čas

a Ádova diskotéka

Tak jsem nějak dlouho nic nenapsala - začala jsem po 10 měsících lenošení ... chodit do práce a tak si musím zase zvykat na to, že se moc nestíhá :-((( Tedy alespoň krátce.


Letos, když už máme plot, jsem trochu přizdobila i borovičku venku, docela jí to u vrat sluší.


venkovní vánoční stromek


Předminulý týden se k nám zajela podívat Hanka ze Záříčí s dcerou, původně jsme chtěli probrat základy práce ze země v kruhovce, ale jelikož pršelo, ukázala jsem jim pouze pár věciček s každým koníkem zvlášť i naši povedenou trojku v kruhovce pohromadě. Pak jsme zalezli do sucha a tepla a v klidu obýváku vše probrali, Hanka dostala půjčenou Vašíkovu Bořánkovu knihu a DVD. Hned asi za 2 dny mailovala, že knihu už přelouskala a že to bude s koníky zkoušet. Zatím nedala vědět výsledek, tak doufám, že ji koníci "nepřejeli". Dostali jsme od nich (bláznů) pytel krmiva pro koníky a jejich vlastní kalendář. Už nám visí ve stáji :-)


kalendář od Hanky


My máme taky vlastní kalendář nástěnný normálně s 13 listy A4 a pak ještě pexeso. Nechali jsme si to udělat z fotek Věrky Markové přímo u ní a máme co rozdávat pod stromečkem.


Od mailové kamarádky Marcely mě přišly 2 archivní fotky Bejbinky - jedna asi r. 2002 z padocku asi v Chuchli a pak o rok později z připouštění v Napajedlích. Jak se ti bělouši mění, byla naprosto jiná, ale stejně moc krásná!


Baby v nejlepších letech


Asi před 14 dny jsem začala koníkům dávat nové granule ENERGY´S RELAX (pro Amiho musím objednat PONY) viz http://www.zesbe.cz/katalog_vyrobku/smesi-pro-kone.htm . Moc jim to chutná, protože je tam mj. i melasa. Musím popsat to, co jsem již pár let u Adíska neviděla. V Kameňáku jsme tomu říkali "diskotéka". Když totiž dostal něco úžasně dobrého do žlabu (dříve hlavně oves), tak si u toho žlabu začal jednou přední nohou podupávat a jak ji krčil a zase dupnul, celý se rytmu houpal s hlavou ponořenou do žlabu a prostě vypadal jako že tančí disco. Tak to zase téměř každé ráno, kdy právě granulky dostávají, dělá. Je to super.


Také jsme se minulý víkend nestačili divit. Byla tu sice nevelká, ale o to vzácnější návštěva - na Jardovo padesátiny se mi podařilo přizvat bývalé sousedy Novákovic z Kameňáku, naše nejlepší kamarády Michálkovic z Plzně a rodinného léčitele a kamaráda Jindru Vargu. Bylo to pro Jardu obrovské překvápko a zažilo se moc srandy. Když jsme šli v neděli ven a vraceli se z procházky, řehtali jsme se a vyrušili tím v seně zabořené hlavičky našich koníků. Museli hned letět přes celou louku na zvědy, co se děje. Na fotce je vidět vedoucího Ádu, jak si běží tím svých dlouhým vznosným klusem a skoro vůbec nekulhal!!! Možná jsme to sedlo prodávat neměli...


běžíme se juknout, co tam ta návštěva dělá


Naši malí pejsci si návštěvy užívali po svém, hlavně tedy vysedáváním pod stolem, jestli něco neupadne


Zuzka čeká zda něco upadne pod stůl


nebo přímým "útokem" na ruce plné dobrot. Naštěstí to návštěvníci moc nepřeháněli a tak se to obešlo bez blinkání (pejsků no a vlastně a dvojnožců).


Zorro jde na to přímo


Zuza se Zoráčkem konečně také dostali nové zimní oblečení - proti zimě flís, proti vlhku šusťák. Zorro sice po prvním oblečení zkameněl s jednou nožkou nahoře a píchnout no něj tak padne, jak vycpaný. Pořád, když vidí, že se Zuzka obléká, zmizí pod schody nebo za gauč, ale už pochopil, že v těch mrazech to jinak nejde. Přece z postele nevyleze rovnou do -16!


nové bundičky


Jinak, jak jsem se už zmínila, nestíhá se a tedy i koníci se jen tak poflakují po teď zasněžených výbězích, nudí se, občas zaběhnou sami do kruhovky, jakoby chtěli říct: "Hele, pojď, budeme si hrát!" Tak se s nima chvilku naháním nebo pošmudlám, dostanou baštu a jdu se zase schovat pěkně do tepla (a žehlit či dělat jiné "zábavné" činnosti).


Dnes je vneku sluníčko a tak, i když bylo v 9, kdy jsem koníky pouštěla, pořád jen -13st. ani Adíkovi jsem deku nedala. Včera jsem je pěkně vyčistila, aby neměli slepené chlupy a mohli si z nich postavit tu svoji vzduchovou izlační vrstvu. Evidentně jsou v pohodě, hlavně, že mají do čeho strčit čumáčky...


sníh, sluníčko a -16 stupňů na chuti neubere


Pár dalších fotek je ještě v albu 2009...


 

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se