« Úvod | Až se vše usadí... »

Jiskřivá nedělní procházka


Krásné slunečné počasí s mírně podnulovými teplotami nás vytáhlo po nedělním obědě na procházku. Dopoledne byl Jarda s Barou na cvičáku, tak jsme ji nechali doma a vzali jsme Aziho ven se všemi třemi koníky. Byl z toho trochu nervní, protože v týdnu ho Ami na louce pěkně prohnal, ale pak si zvykl a běhal si ve sněhu sem tam.


na procházce


Tentokrát jsme se vydali na opačnou stranu , než chodíme normálně, tj. přes náves na druhý konec vesnice a dál mezi pole. Ami byl z toho celý pryč, že po dlouhé době vidí jiné baráky a tak, ale pak se zklidnil. Na umrzlé cestě to klouzalo nejen nám, ale i těm se čtyřmi nohami, tak šli pěkně opatrně. Naděje, že bude cesta prohrnuta až k rybníku uprostřed polí, skončila pár desítek metrů za posledním barákem.


Ádík přehlíží krajinu


Co se dalo dělat, brodili jsme se cca v 30 cm sněhu a za chvíli jsme s Jardou funěli jak čtyří. Střídavě jsme vždy jednoho z koníků pustili, aby se proběhli po zasněžených polích. Adíkovi se moc nechtělo.


sám v krajině


Druhý na řadě byl Ami. Ten nezklamal a zamířil do největších závějí, pěkně sem a tam a očividně ho to bavilo.


Ami v příkopu


Pak jsme pustili Baby.


Baby jde domů


Měla jsem nachystaný foťák, protože s ní to bývalo vždy akční. Tentokrát se moc nehýbala, proto jsem foťák vypnula. Jako kdyby na to čekala, potvůrka a začala se na kraji cesty labužnicky válet. Než jsem v rukavicích vytáhla fotoaparát z kapsy, zapla ho a snažila se proti sluníčku zaostřit - vůbec nic jsem na displeji neviděla - bylo po všem. Jen se mi podařilo rozmazaně zachytit její "jupíííí" úprk směrem k nám.


jupí


Pak zase letěla zpět směrem domů, až to vypadalo, že půjde do vsi sama. Zůstali jsme stát, volali jí a nic a když jsem si sedla na bobek, najednou frrr a byla u mě. Dostala pamlsek a připla jsem ji, takže jsme se začali brodit zpět k domovu.


sněžná frézasněžná fréza...


Ťapkali pěkně spokojeně až na louku domů.


trocha borovičky


Tam dostali čerstvé větve z borovice a vyhřívali se na sluníčku. Doma jsem koníkům na závěr dne připravila bylinkový čaj (kopřiva, eukalypt, podběl, heřmánek),


zimní čaj i pro koníky


kterým, ještě vařícím, vždy zaliju ječmen - to jim to chutná!


Před 5. hodinou večerní jsem šla ještě vyvenčit malé psíky, sluníčko už se klonilo za střechy domů a začalo to pěkně tahat za uši. A taky jo, už je -11 stupňů...


jiskření

Já už se těším na Jaro až zase přijedu a uvidím vás všechny.

Ami je prostě kouzelný plyšáček

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se