« Úvod | Až se vše usadí... »

Něco málo pohybu


Zjistili jsme s Jardou, že na tom, co jsem někde nadávno četla od Vašíka Bořánků: "Čím míň toho po koni chceš, tím víc toho dostaneš.", je asi kus pravdy. Čím míň totiž teď v zimě s koníkama cvičíme, tím se nám zdá, že cvičí radostněji a dokonce nic nezapomněli a jdou jim ta stará cvičeníčka moc dobře.


krokem přes kavaletku


krokem


Předminulý víkend jsem si vzala na chvilku Bejbu, museli jsme trochu víc couvat, protože to se nám moc nedaří, ale jinak šlapala jako obvykle, uvolněně a těméř bez chyby (při obratech má tendenci se pohybovat dopředu a ne být na místě). Od té doby jsem jí neměla, až zase dnes. Už když jsem zacinkala sedlem, tak se s nastraženýma ušima ke mě otočila a žádný náznak, že by chtěla říct: "Jé, už zase..." , ale zcela jasně říkala: "No konečně, že se bude něco dít, už se těším."


jde jim to i v klusu


klusem


Nejdřív si vzal Jarda Amiga - lehké opracování ze země a pak nasednutí z pravé strany. To se ani jednomu moc nezdařilo, jezdec se neudržel v rovnováze, Ami to vyrovnával a nějak se z toho "rozveselil". Tak se zopakovala "předletová příprava" ze země, nasednout zleva a už vše krásně šlo - obraty vzorové, krok i klus přes kavaletku.


zatočí či nezatočí


zatáčíme


Pak pilovali menší kroužky, aby Ami nešel proti otěži a nevisel v ní. Šikovní kluci.


Já si na chvíli vzala Bejbu (fotky nejsou, Jarda někam odešel) a ta chodila úžasně uvolněná, ale evidentně se jí chtělo běhat, tak jsme v klusu s hlavou až u země, trénovali také menší až mrňavé kruhy a také něco jako neck raining (snad je to dobře napsané :-) ) a skoro jsem už nemusela používat 2 ruce, většinou stačila holeň a lehká otěž na krk. Taky šikulka.


pohled z Ádova hřbetu


ze hřbetu Ády


Jelikož se Adík sám cpal do kruhovky - taky se dědouš nudí, tak jsem mu také dala Bejby sedlo a chvíli jsme v kroku (trochu tahal tu bolavou nožku u země) cvičili.


fungujeme bez uzdečky


jde to suprově


Velice dobře fungoval bez uzdečky. V podstatě na holeň, či přidání tlaku nákrčákem nebo tušírkou. Taky šikovný dědek!


bába na dědkovi


ach jo, zase ležíme... - bába na dědkovi naležato :-)


Na závěr musím přiložit fotografii naší "piraňi" Zorra v akci - tahal se s návštěvou, švagrem Zdeňkem, o uzlíček.


piraňa Zorro v akci


vrrrrr

Tak jsem se taky jukla zase na stránky super obdivuju tě a Jarkovi jak to sluší šikulka pa Hanka

Ahojky,jojo to je úplná pravda a taky to poznávám,že nic nevadí ,když si koníci odpočinou.Sice je fakt,že po pár kolečkách klusu pak funí jak pytel ježků(kondice nikde),ale co,tak jdeme prostě zase odpočívat-no ne.A je nám blaženě.

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se