« Úvod | Až se vše usadí... »

Hledání pro Ádu


Je to asi měsíc, co jsem se rozhodla, že najdeme Adíkovi na dožití nějaké nové umístění, a to především z důvodu, že už bych chtěla začít jezdit zase na vyjížďky! Vzhledem k tomu, že Jarek je začátečník na mladém koni (Amigo), netroufám si s sebou našeho plašánka Ádu brát s sebou na volno. Už vidím, jak se někde zapomene u trsu sťavnaté trávy, zjistí, že jsme daleko, nabere stíhací rychlost, kterou i s jeho pajdavou nožkou má a Amigo to bude chtít za ním sbalit. Jarek zazmatkuje, nezvládne to a budu ho hledat v lepším případě někde na větvi.


Možnost nechat Adulu samotného doma mi připadá drastická, protože je to závislák - v boxu by se umlátil a na zahradě při zmateném pobíhání a řehtání zranil.


Z těchto důvodů jsem začala něco hladat na bazos.cz a našla. Bylo to sice u Karlových Varů, ale líbilo se mi, jak ta 15 letá! holčina popisovala, že by byl jen jako mazlík a maximálně lehké svezení její kamarádky, která nemá své koně, moc je miluje a chce jí ho tedy koupit ona. Také se mi líbily podmínky ustájení a jakou by měl všemožnou péči atd. Jenže časem se mi na mailech začalo něco nelíbit. V inzerátu na bazoši byla, dle mě, úplně jiná fotka údajné kamarádky, která nemá své koně a pak mi byla poslaná fotka té kamarádky (vypadající jinak) s jejím hřebečkem poníka. Také nejdříve chtěla koupi provést bez smlouvy, což se mě nelíbilo. Prý tedy není žádný problém, že smlouvu podepíše její přítel, který pro koně přijede a pak někdy v létě se přepíše na rodiče. O odstavec dál už psala, že ho přepíše na dědečka. Mezitím, jsem se od emailové kamarádky z Varů dozvěděla, že tam v kraji řádí handlíři, kteří přesně takto "operují" a pak koně končí rovnou v Německu na jatkách! Druhá kamarádka Hanka mi zase říkala, že jméno toho přítele jí něco připomíná a zcela určitě nic pěkného kolem koní to nebylo. Takže jsem to vzdala.


Druhá šance se nám naskytla téměř hned. Vypadalo to úžasně - společník pro 32 letého argentinského valáška, 11 km od nás, tzn. že by tam Adík došel po kopytě a my mohli za ním jezdit. Měl by se tam výborně, protože to jsou lidičky, kteří např. mají jen tak husy, aby se na ně dívali a nikdy nepůjdou na pekáč - až umřou, tak umřou. Potencionální nový kamarád se jmenuje Mustafa


Mustafa


(doufám, přeci jen je to měsíc a nějak jsem to vypustila z hlavy), je velice klidný, hodný a v moc dobrém stavu. Jen už je pomalý, nepružný. No, kdo by také v takových letech byl? Jeho majitelé proto měli hlavně obavu, aby na něho byl Adík hodný. Vždyť Adík už se také jen tak poflakuje po pastvině a labužnicky pospává na sněhu, který se konečně zase zajiskřil ve slunečních paprscích.


povalující se Áda


Určitě by se skamarádili, jenže... Jenže maminka majitelky Mustafy není vůbec žádná koňařka a stará s v době dlouhodobé nepřítomnosti své dcery o zvířátka sama. Měla obavy, aby to vůbec zvládla. Druhý den se přijeli podívat k nám. Když paní viděla našeho obra a já když viděla, jak se bojí, když se kolem ní ti naši zvědavci shromáždili, bylo, bohužel, vše jasné.


Adík nám zase zůstane a my budeme nakonec muset začít zkoušet, co by to s námi všemi udělalo, vzít ho s sebou ven...

Dobrý den, přečetla jsem si Váš příběh na TB Diamond. Taky mám dvě starší holky plňasky - Lidara a Strumpet City :) Myslím si, že byste mohla vyzkoušet tuto paní http://www.grandames.wbs.cz/ před nedávnem jim umřela bělka klisna a zůstala jim samotná smutná kobylka. Zkuste to, třeba se paní vašeho valáška ujme. Tam by se měl určitě moc dobře. Jinak přeju hodně štěstí nejen s Adíkem, ale i s jiným koníky. S pozdravem Dita a koníci www.lidara.estranky.cz

Ivuš hlavu vzhůru-ono to přijde a v pravý čas.Taky bych měla HLAVU když bych měla dát zvíře někde jinde.Jasně,že chceš,aby měl komfort stálý ,jak doma,aby se měl prostě dobře.Vydrž a zkus to s ním na tom vazáku-nezahazuj šanci.Držím palec.

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se