« Úvod | Až se vše usadí... »

Už chci jaro


Musím si blogu postěžovat. Už ať je konečně jaro, nebo ať alespoň svítí sluníčko. Neustále zatažená obloha, sníh, déšť a v posledních dnech zase i vichr, to je tak ubijející!!!


Koníci, když je ráno pouštím ze stáje, tak čučnou ven, stojí ve dveřích nebo pak před stájí a říkají: "To jako myslíš vážně, že máme jít po těch zmrazkách, to bolí." nebo "Ten vítr se nám vůbec nelíbí, a kde je sluníčko a to se budeme zase celý den nudit?".


Případné bláto se líbí hlavně Adíkovi, který se, jak víme, rád válí a to je pak fuška, že?! Bejbinka má radost, když se z některých částí louky stává brouzdaliště a rochní se tam jak kachna... Amigovi je vše putna, ten je splachovací, jen se naučil procházet, a tedy lámat, závory do zahrady. Ono totiž krmíme celou zimu sýkorky a on chodí pod krmítko sbírat zbytky slunečnicových semínek. No a když jsme kvůli rozmrzlé mokré zahradě zatarasili vchod, tak on si prostě cestu udělá...


Takže se tu pinožíme střídavě v blátě pak na ledu, ostatně jako všichni koňáci a podobně postižení a těšíme se na zelenou travičku a na lepší časy! Zatím jedinou známkou přicházejícího jara je včerejší plné vědro koňské srsti. Kdybych pokračovala ve vyčesávání, určitě by ta vědra byla dvě či tři či ...


Nemám příliš optimistickou slinu a tak si dovolím odkázat na 3 týdny starý článeček emailové kamarádky z Bzence, který nalije trochu sluníčka do žil :


http://rancproradost.txt.cz/clanky/85032/hura-jaro/


a ještě http://rancproradost.txt.cz/clanky/85316/vsechny-smysly-pracuji/ 


To už mi nezbývá fakt nic jiného, než závidět. Takové vyjížďky se tady u nás na té blbé rovině bez lesů už v životě nedočkám. Ach jo, to je snad nějaká jarní depka, či co?!

Díky Ivetko za povzbuzení, jsem dnes v takovém rozpoložení, že bych to tu z fleku prodala a začala si užívat volného živobytí. Jen tak bez starostí, jestli bude na seno, na veterináře a tak, vždyť to znáš. Ale komu by se dostali ti naši čtyřnožci, to by bylo hrozně těžký! Asi si dám taky vínko, i když nebude takové dobré jako asi to vaše domácí :-))

Neboj-u nás je ted taky zimisko,jak prasisko.Ale bez sněhu a zmrazků.Jak vidím ty vaše fotky se sněhem je mi zima,ale tento týden se má už jařit všude. Emailová kamarádka z Bzence :-)))))

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se