« Úvod | Až se vše usadí... »

Víkend v Jihlavě

Bonitace a klubová výstava Beauceronů

Nejdřív to vypadalo, že ani žádný víkend nebude, a to kvůli mraku z islandské sopky. Jako posuzovatelé se do ČR chystali pán a paní přímo z kolébky tohoto plemene psů, z Francie. Výstava měla být v sobotu, bonitace v neděli. Protože letadla nelítala, vlaky ve Francii stávkovaly, rozhodčí sedli do auta a přeci přijeli. Klobouk dolů před těmito asi již důchodci. Program víkendu se tedy upravil a bylo vše O.K.


 


Jarda s Barkou vyrazili v sobotu po 8. hodině ranní. Mnoho informací o této akci nemám (musela jsem zůstat doma s ostatními zvířátky), proto bude článeček chudší. Bonitace proběhla bez problémů. Dokonce Baraka sklidila potlesk při útoku figuranta. Byla Francouzkou pochválena, že je vidět, jak přemýšlí a do ničeho se slepě nevrhá. Při jejím odložení a prvním nápřahu figuranta klackem se prý ani nehnula, sledovala jeho oči a jakmile se chystal útok dokončit, tvrdě proti němu vyrazila s parádním zákusem. Celkové bonitační ohodnocení z možných 10,10,10 měla 8, 9, 9. Což je velice slušné.


 


Jelikož Dáša (chovatelka Barči) na Jardu zapomněla, musel si ustlat s Barčou v autě, a to bylo ráno na nule.


 


Výstavní den dopadl trochu jinak, než bylo očekávání. Bylo jasné, že Bari nemá moc šancí mezi dalšími 80 kolegy, ale až tak to dopadnou nemuselo. Jde o to, že ačkoliv je bílá náprsenka standardem povolená, Francouzi se prý letos rozhodli, že už ji tolerovat nebudou. Jelikož jí má širší, než třeba její ségra, byla hodnocena nedostatečně. Takže na podzim CAC, CACIB a BOB a teď tohle. Nebýt té náprsenky, mohlo to být lepší i přesto, že se paní z Francie líbí víc hodně chlupatí a poněkud vykrmení psi. Naše hyperaktivka je atlet a ještě k tomu již byla přelínaná (to mimochodem svědčí o psychické i fyzické pohodě, když k přelínání dojde brzy). Zde uvádím celé hodnocení, které má i dost kladů, takže podmínky k uchovnění má splněné s můžeme se někdy těšit na štěňátka.


Moc krásný typ beauceronské hlavy, kratší srst, ne hustá, málo podsady, bílá náprsenka, víc než 5 centimetrů – již příliš velká, nerovnoměrně rozložená barva, kostra lehčí, delší bedra, kulatější záď, hrudník mělký, přední úhlení velmi dobré, zadní korektní, panardismus 2 (=vybočení nohou - na soutěžích psů,se tento úhel vybočení nohou posuzuje podle stupnice/0-4/, dvojku měli i výborně hodnocené ségry!), ocas trochu do strany bez pohybu, při pohybu vzadu i vpředu užší, ocas nahoru, korektní pohyb.


Hodnocení nic nemění na tom, že tu naši mladou potvůrku máme stejně rádi!


26.4. doplněno bonitačního posouzení:                                                                                 Paspárky: LV, P horní prst prázdný,Výška: 61 cm, Délka 61,5 cm , šířka hlavy 12 cm, délka čenichu 12,5 cm, délka mozkovny 14 cm.                                                                                        Povahový test: střelba: 8,hůl: 9, socializace: 9                                                                          Celkové hodnocení: prospěla výborně, třída chovnosti: 3-EXCELLENT


4.5.10 doplněno video z bonitačního povahového testu - viz odkaz:


http://www.youtube.com/watch?v=zkJFgru7L-w


Jelikož jsem coby fotograf chyběla, sháním fotky po známých, snad nějaké dodám.

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se