« Úvod | Až se vše usadí... »

Kupujeme kanoje


Jelikož jsem dospěla k názoru, že zřejmě budeme mít jiná roční období - zimu, období dešťů a možná někdy vedro - kupujeme na přechodná období kanoje, protože ty na našich "pastvinách a placech pro jízdárenskou práci" využijeme víc než koně.


bazén č. 3


Pár fotografií z dnešního odpoledne, po asi 20 minutové průtrži mračen s kroupami, to dokládá. Pravda, něco málo bylo již z předchozích dnů, ale tohle tu ještě nebylo nikdy! Odpady nestíhaly, báli jsme se, že se nám vše vrátí do septiku a ten následně domů... Jo, rovina a tedy žádný spád - nic moc. A ještě k tomu jíl, který už nic nepřijme.


bazán č. 1


Nejlepší dnes bylo, když jsem dala Nikoláska spinkat, vyrazila jsem vyčistit koně. Hlavně tedy proto, že stále ještě línají, ale také pro ten pocit, že jsou krásní, čistí a spokojení. Dokonala jsem vše ve 13:30 a šla i já spokojeně domů, hlídat Nikyho. O 1,5 hodiny později, po té průtrži a bouřce už bylo slyšet jen něco jako bychom tu někde měli jez či co. To se naše kachna Bejbinka usilovně rochnila v té nejhlubší "loužičce" a podařilo se jí zřejmě k tomu přilákat i Amiga, který si evidentně bahenní lázně užíval.


bahňák koňský


Tentokrát už je i naše skvěle (téměř) vydrenážovaná kruhovka z poloviny pod vodou. Nejen že máme oddělené louže, ale je z nich spíš soustava rybníčků s přepouštěcími kanály, které si koňové svým jucháním upravují dle libosti.


spojené bazény č. 2 a 1


Gym-ball našich koní vítr odnesl na sousedovic pole. Nelenila jsem a šla pro něj. No, šla, spíš čvachtala. Málem si soused přišel na své. Oseté pole, tedy pěkně měkké, si vyžádalo mnoho mých sil a právě jsem tam málem zanechala zánovní gumáky i s otiskem mého ksichtu v blátě. Ještě že jsem padla jen na ten balon. Zpět jsem se tedy plazila střídavě opírajíc se o míč a vytahujíc gumáky. No prča!


bazén č. 2


Ořové byli v té době už zavření v boxech, protože se jim evidentně líbilo lítat triskem v té vodní louce a za chvíli by po nich zbyla ještě větší spoušť.


kraulem by to bylo lepší

No paráda-a já si furt stěžuju,že je mokro.....Asi bych se za to měla stydět,když vidím ty vaše rybníky.

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se