« Úvod | Až se vše usadí... »

Amigo mile překvapil


Minulou neděli, tj. 9.5. bylo konečně krásně, tož jsme se rozhodli, že povozíme naši návštěvu – dvouletého vnoučka Nikoláska, který tu byl na 12 denní „dovolené“. Za jeho každodenní krmení všech zvířátek a vyvážení hnoje jeho vlastním prťatým kolečkem se přeci taková odměna nabízí.


malý podkoní 


Když malý po o. spinkal, koníky jsem vyčistila a s oběma udělala nějaká cvičeníčka a tak. Po svačince jsme šli na to.  Osedlala jsem Amiga, provedla „předletovou přípravu“ (Bořánkův termín pro zjištění ochoty k práci...) a nasedla jsem. Po projetí pár koleček – vyzkoušení brzd apod., za dozoru Jardy, Járy a Nikyho, jsem vyzvala malého, aby šel ke mě nahoru. Jaké bylo překvapení, že vůbec nechtěl. Že prý s tatínkem. Co taťkovi Járovi zbývalo, nebylo mu nějak dobře, ale pro prcka udělá vše. Nasedl. Niky začal natahovat, že ne a ne. Nakonec se ale nechal ukecat a jakmile se v sedle u táty uvelebil, byl nadšený a moc jim to všem slušelo.


dva v sedle 


Byla jsem trochu nervózní, jak to Ami zvládne, zda bude v pohodě, protože zatím mezi tolika lidmi nechodil a nikoho cizího takhle nevozil. Zatím jen mě či svého páníčka Jarka. O to bylo větší překvapení, jak krásně reagoval. Jára si ho sám rozešel, zastavil. Když Niky zatáhl za otěže a držel si je pod bradičkou, Ami couvnul. Super! Tlak mu ani nemohl dojít přes udidlo do čumy, stačilo vlastně jen to, že zaregistroval, že se přizvedly slintáky. Naprosto v klidu je povozil a všichni jsme byli nadšení!


v poho si to šlapem 


Pardon, zase jeden "hajací" obrázek, ale tady mi to nejde převrátit :-((


 


Když jsem o všem psala kamarádce Ivetce,odpověděla:


super... a ty nevíš,že sis koníka dobře vychovala???


Koník je uvolněný a v klidu-a on moc dobře ví,kdy může blbnout a kdy zase veze někoho s kým se nemůže nějak moc pohybovat.Jsou to šikulové a výlupci ty naše zvířátka.“


 


Až když to vezme člověk takhle s odstupem, tak si to teprve uvědomí – má to smysl, to co s nimi děláme, nebo o co se snažíme, ne?!

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se