« Úvod | Až se vše usadí... »

Do boje s havětí

... a co jiná zvířátka?

Baby v masce


Protože ty naše soukromé rybníčky, jen trochu vyschnou, přes noc zase doprší a je to v čoudu, prostě z těch louží je krásná líhěň pro komáry, museli jsme se rozhodnout zase pro nějakou drobnější investici. Máme tu kousek v Lomnici nad Lužnicí jezdecké potřeby se šikovnou mladou paní, která jezdí do terénu, takže si můžeme věci na koníky vyzkoušet přímo na pastvině. Ve čtvrtek se tu stavila s mnou požadovanými maskami na oči a uši proti komárům a mouchám. Masky velikosti COB seděli oběma našim ořům, jsou na široký suchý zip, který snad ani Amigo nerozepne a okraje pošité flísem proti odření srsti. Máme tedy nové části vybavení. Koňošové jsou spokojení, nemusí mlátit hlavam "o zem" , aby ty potvory odehnali. A docela jim to sluší, i když sousedka říkala, že se jich lekla, když je uviděla.


Ami v masce


A co dělají jiná zvířátka? Ve stáji se nám zjara uhnízdili naši stáli hosté - jiřičky. Jejich 5 potomků (ten pátý je schovaný vzadu) je teď taklhle pěkně vypasených - to ta nadúroda hmyzu - a jsou těsně pře vylítnutím z hnízda.


ptáčátka


No a pesani se mají jako obvykle dobře, staří (to jako Azi a Zuza) pořád někde polehávají a mladí se rvou, škádlí či jinak vybijí svou energii. Jako např. náš kamzík z rovin slečna Bára... Jen jsme vyskládali trochu nařezaných polínek - to až se zima zeptá... - už tam musela být i s míčem!


kamzík Bára

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se