« Úvod | Až se vše usadí... »

Píďa má svého koně!

Terezka si splnila náš sen...

8. června nám přišel mail od Terezky s krásným oznámením - představila nám jejich nového člena rodiny. Je to roček frísáček jménem Falco. Přivezla si ho z českého centra těchto mercedesů mezi koňmi, a to z Pecínova. Nám se s Verčou taky vždy strašně líbil, ale kde nic není, ani smrt nebere (myslím tím naši peněženku...), takže tento náš sen si splnila Píďa.


Falco s Terkou ještě v Pecínově.


Vlastně už Terezka, přeci jen nám naše jezdecká odchovankyně a velká malá kamarádka koní i nás kapánek vyrostla. Bývala totiž nejmladší a nejmenší členkou naší bývalé stáje U tří borovic v Kameňáku. Svého pohodového koníčka si přivezla do upraveného ustájení k našim kamarádům bezva lidičkámdo Rakové u Rokycan k Nikolovi a Aničce Olšovských. K nim před časem totiž Terka začala docházet ke koním a tak se to stalo. Má svého koně, to je paráda! Bydlí tam se dvěma krásnými lipicánkami Galantou a její dvouletou dcerou (jméno si nevzpomenu).


Galanta s dcerou


Terezka byla i účastnicí našich prvních kurzů horsemanshipu, když Vašík Bořánků byl přímo u nás v Kamenném Újezdu u Rokycan. Když jsme se odstěhovali, byla docela zoufalá, chodila k jedné paní na koníky, sice se dostala hodně k ježdění, dokonce i jela jako liška někdy vloni na tamní Hubertce, ale nebyla spokojena s partou, s celkovou atmosférou kolem ježdění a koní vůbec. Proto nás tu každé prázdniny na pár dnů navštívila, nejvíce loni a opakovala a učila se nové věci v práci ze země i ze sedla. Je velice vnímavá, citlivá a s koníky jí to jde. Proto jí a Falcovi přejeme krásný a pohodový život v novém koňském domově.


Falco se svou novou paničkou

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se