« Úvod | Až se vše usadí... »

Opět smutná zpráva

Chetty odešel za Adularem

Dnes mi na mail dorazila tato smutná zpráva:


Ahojte,


včera v pondělí 9.8. v půl druhé, byl Chetty uspán.


Přišlo na něj stáří a jeho stav se razantně zhoršil, ještě před měsícem byl tlusťoučkej a nic ho nebolelo, náhle rychle zhubnul a od čtvrtka minulého týdne se k tomu přidal problém se zadníma nohama, že mu dělalo problém dojít z pastvy domů, snažili jsme se do něj rvát vitamíny + MSM, ale nepomáhalo to. Musel se oddělit od stáda, což pro něj nebylo vůbec lehké. Jak víte, byl to srdsař, nechtěl si připustit, že na to už nemá. Ač ho nohy musely bolet a chodil s nima do boku, stejně když viděl kobyly snažil se rozběhnout....


Nedalo se ho v tomhle stavu nechat, slíbila jsem mu to a za podpory Petry (majitelky stáje) jsem se rozhodla k tomu, čeho jsem se nejvíc bála... Byl statečný do poslední chvíle, statečnější než já. Budiž mu země lehká, teď je mu dobře a řádí s Adou, někde tam nahoře. Ať je to kdekoliv.....


Zavzpomínejte na něj, na koně, který nás toho tolik naučil a nikdy se nevzdal!


Pošlete tuto smutnou zprávu dál


Lenka


__________________________________________


vzpomínkové foto - Chetty 


Foto použité z webových stránech farmy Hunčice u Plzně, kde byl poslední 3,5 roku ustájen na dožití v partě jiných koníků.


Jelikož přesně chápu, jak se Lenka, majitelka Chettyho, cítí a protože dědouška Cheťáčka stále považuji i za našeho koníka, musím tuto smutnou záležitost prezentovat i zde. Musíme být v tomto ohledu stateční a brát to opravdu tak, že ho už nic nebolí a prohání se na nekonečných, krásně zelených pastvinách i se svým velkým o 10 let mladším kámošem Adíkem.


Ano, dědouškovi bylo 31 let! Dožil se úctyhodného věku. Dovolím si tvrdit, že k tomuto přispěla dobrá péče, které se mu v jeho důchodovém věku dostalo a ke které jsme velkou měrou přispěli i v naší bývalé stáji U tří borovic v Kamenném Újezdu u Rokycan.


Tímto, milý Cheťáčku,  přijmi poslední dík a pomyslné poslední pohlazení od nás všech, kteří jsme se o Tebe kdy s láskou starali a které jsi naučil opravdu spoustu věcí. Budeš nám chybět a v našich vzpomínkách a troufnu si říci, že i v srdcích, zůstaneš navždy!

Neubránila jsem se.. Po tvářích mi tečou krokodýlí slzy stejně jak tomu bylo i u Adíka a v hlavě se mi honí spousta vzpomínek a zážitků. Ať už jsou to vzpomínky ze stáje a nebo z vyjížděk, jsou nezapomenutelné a jedinečné!

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se