« Úvod | Až se vše usadí... »

Vzpomínka v časopisu Jezdectví


Včera jsem si po dlouhé době koupila časopis Jezdectví, říjnové číslo, hlavně z toho důvodu, že obsahuje rozhovor s našimi kamarády Bořánkovými. Jinak ho nekupuji, neb mám na velkou část informací v něm obsažených svůj názor. Zřejmě tomu chtěl osud - Jarek našel v rubrice Zajímavosti kraťoučký článeček Vzpomínka na Chettyho. Zde je jeho fotokopie (snad bude k přečtení):


vzpomínka


Jméno Šárky Kolářové znám. Asi před rokem a půl jsem na něj narazila na netu, když jsem jen tak zkusmo zadala do vyhledávače jméno "našeho" Chaťáčka, a to v tomto článku http://www.equichannel.cz/infekce-od-sarky-aneb-sen-o-detskem-lotu , který se o Chettym takto zmiňuje:


"Šárka Kolářová, původně z Plzně, si tak splnila svůj sen. Jako devítiletá holčička začínala v roce 1994 s voltiží na koni Chetty u trenérky Zdeňky Týřové v Tělovýchovné jednotě Plzeň-Bory. Když na Borech Chettyho odprodali „na důchod“ a Šárka se jako dvanáctiletá přestěhovala do Tábora, po svém prvním koňském učiteli Chettym pátrala i prostřednictvím Jezdectví a s dalšími děvčaty si o něm posílaly zprávy a fotky ještě několik let. "


V té době jsem si na ní našla emailovku a informovala jsem jí, že Chetty stojí na dožití v Hunčicích a jak dobře a dlouho ještě u nás sloužil, jako učitel dalších mnoha jezdkyň. Díky tomu se za ním byla před rokem podívat. Letos v srpnu jsem jí také informovala o jeho odchodu... neboť jsem dobře předpokládala, že jí na něm velice záleželo a že na něho nezapomene, stejně jako spousta dalších z nás.


Touto zmínkou si dovolím poděkovat za Vzpomínku paní Šárce, která je zakladatelkou JK Dobrošov u Milevska.

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se