« Úvod | Až se vše usadí... »

Odčervení?


Po několika letech, naposledy jestě v Kameňáku, jsem se rozhodla, že místo toho, abych bezhlavě odčervila koníky, nechám udělat labortorní vyšetření jejich koblížků. Teď v pátek přišly výsledky s dobrou zprávou:  • Baby Breeze - vyšetření na přítomnost parazitů - negativní!

  • Amigo - stejné vyšetření - tzv. na 1+ (jeden křížek) vajíčka malých strongylidů, tzn. správně rod Cyathostominae

Dle paní MVDr. Horáčkové je tedy zbytečná aplikace odčervovacích prostředků neboť i Amigův nález je zanedbatelný. Případné odčervení tedy budeme řešit asi až na jaře, a to zřejmě Eqvalan pastou nebo Equestem (tyto jsou právě na Strongylidy účinné).


Tímto miničlánečkem jsem chtěla jen říct, že se vyplácí naše každodenní plahočení se s kolečkem (po jihočesku s kotoučem), lopatou a francouzskými hráběmi po pastvině za účelem sběru "čerstvých koblih"*). Celá laboratorní vyšetření stála za oba koně 200,-Kč, což je cca 3x - 5x levnější než odčervení samé a navíc vlastně zbytečně nezasahuji do citlivé mikroflory koňských střev.


 


*) Za toto jsem si kdysi dávno v Kameňáku vysloužila oslovení "teta bobík", a to od mých tehdy mrňavých praneteře Šárinky a prasynovce Martínka (snad je to správný příbuzenský název). Bylo to proto, že kdykoliv šli kolem naší pronajaté louky na procházku "sbírala jsem bobíky". :-))) a i tehdy jsme mívali koně bez nálezu :-)))

Výborně babi, to je dobře...jak pro koňošů střeva, tak i pro vaší peněženku. Jsem ráda, že to dobře dopadlo. Můžeme se tedy i jít koulovat bobíkama, než napadne sníh :-)))

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se