« Úvod | Až se vše usadí... »

FÍK

 


Fíček v plné kráse


* 5.3.2000 - dosud  /


podle nových informací * 4.4.1999 a další nové info v článku "2 v 1" z července 2011


Náš je od 28.10.2010 - dosud.


Co o něm vlastně víme? Moc toho z průkazu koně nevyčteme. Je zde uvedeno ne plemeno (rodiče nejsou uvedeni), ale typ - tj. právě haflingský kůň. Víme také, že byl kastrován až 7.9.2006, což je docela pozdě a proto je obdivuhodný, že je tak klidný, prostě charakterní.


Podle vyprávění Kotálových snad u svého původního majitele i tahal v lese, tak by nám mohl v zimě protahovat ten sníh :-))) jestli to nezapomněl. Pak měl chvilku smůlu, že na něho už další majitelka neměla penízky a byl ke Kotálovům přivezen v zanedbaném stavu. O to víc si zřejmě váží dobré péče.


Následující zkopíruji z informativních mailů od Hanky: • Fík je velice hodný kůň, a je ochotný pracovat - ale pouze, pokud jezdíš pravidelně - (minimálně 3x týdně, cca obden)- tedy ne jednou za měsíc za dva, to mu nevyhovuje.
 • Jezdím ho podle kurzů Václava Bořánka, to mu vyhovuje víc, ty principy, které Vašek učí. Při ježdění obden reaguje na myšlenku, ale pokud jsem na něm neseděla 2 měsíce, pak si ho nejdříve srovnám v kruhovce (obě oči)- práce tak cca 2 minuty, nasedlám a jedu. Jako učitel horsemanshipu a jeho principů výborný.

 • Celých pět let také nikdy nebyl sám, vždy byl 24/7 v přítomnosti dalších koní. Když jsem ho poprvé přivedla ze samotky ke koním, byl z toho úplně hotový, nikdy nezapomenu, jak se k nim tulil, jak o ně pečoval, první týden se od nich nechtěl hnout ani na 1 metr, jak strašně moc je potřeboval, to byl ještě hřebec.


  Jinak- je bez podkov. • eště k tomu co FÍk umí- např. několik rychlostí a kvalit klusu, je fajn, že reaguje na nepatrnou změnu těžiště, skoro na myšlenku...umí toho hodně, ale začátečník to z něj stejně nedostane (dostane- ale za pár let :-)), ale jako jeho jezdci mi přišlo milé, že je naladěný na mě, je to pohodlné, je to něco, co Ti prostě jízdárenský kůň nemůže dát, asi je to vztah. Proto ten prodej bolí...je pohodlný i bez sedla, tak jsem jezdila často... • Fík je naučený práci na dvou opratích- to jsem s ním dělala já, ale než jsem ho koupila, tak u chovatele tahal v lese (byl zaučen do tahu), tak můžete s ním...on za práci bude rád.


Snad se Hanka nebude zlobit za její plnou citaci zda na blogu.


Kdybyste někdo Fíčka znali nebo někdo měl jakékoliv doplňující informace, budeme rádi.


  Dobrý den, chci se zeptat, jestli nevíte něco o prvním majiteli Fíka...Jednoho jsme vlastnili (narodil se u nás) :) a teď pátrám po jeho osudu...Markéta

  přidat komentář

  Archiv

  TXT.cz
  HLEDAT | UPOZORNIT
  Vytvořit blog | Přihlásit se