« Úvod | Až se vše usadí... »

"Jarní" podzimní víkend


Teploty se šplhaly k 19 stupňům a až na silnější vítr bylo nádherně. I když jsem do tohoto víkendu vstupovala se smíšenými pocity (vysvětlím následně), nakonec jsme si ho užili.


Proč ty pocity? V sobotu se měli přijet podívat 3 týdny slibovaní zájemci od Domažlic na Amiga. Na můj dotaz ve čtvrtek na upřesnění hodiny příjezdu však nikdo nereagoval. Říkala jsem si, že jim třeba nejde mail nebo se něco stalo a do posledních minut celého sobotního dopoledne (na něm jsme byli domluveni) jsem si myslela, že se nakonec ukáží. Opak byl pravdou. Před polednem přišel mail s omluvou, že si to rozmysleli, že je pán také začátečník (to ovšem od začátku věděli, že je to důvod prodeje...). No čert vem, že jsem z pátku na sobotu s neblahým tušením nespala.


Teri se snaží nepadat


V pátek večer se ozvala Terezka z Veselí, zda může v sobotu přijít. Byla tu od 9 asi skoro do 13. hodiny. My dvě jsme vyčistili všechny 3 koníky. Páníček si "užíval" kopáním a betonováním 6 patek na přístřešek pro koníky. Teri je také úplný začátečník. Protože nemá klidné holeně, moc se Bejbince posledně v klusu nelíbila. Proto jsme osedlali naše další zlato - Amiga. Šlo jim to v pracovní i lehkém klusu docela fajn a bez větších problémů. Aby si vyzkoušela "nezávislý" sed bez sedla, zkusili jsme to na Fíkovi. Terka měla pěkně jemné ruce z Amiga a šlo to i na Fíčkovi. Jen když s ní rychleji zabočil na menší kruh, tak asi 2x sklouzla. To vše bylo vždy v pohodě, protože je Fík trpaslík a Teri v podstatě hned stála na zemi. Musela jsem to taky vyzkoušet a taky se mi to málem povedlo - to sklouznutí, haha. Hlavně když jsem se snažila Fíčka pěkně ohnout v kruhu a přenášela jsem tedy váhu ven a zapomněla, že tam není ten třmen :-))).


Terezka v pauze


Odpoledne jsem naštvaná, zklamaná atp. zasedla k PC a podala asi na jedenáct inzertních serverů inzerát na prodej Amiho. Už večer začaly chodit dotazy. Máme několik vážných zájemců. Ten nejvážnější, který se přijede podívat, vyzkoušet a rovnou s vozíkem (co kdyby), volal dnes (v neděli) ráno, tak ten přijede s přítelkyní až od Hranic na Moravě. Mají hřebečka fjorda jménem Cappucino. Potřebují ho vzít ze stáje, kde nejsou spokojeni, domů, kde si vybudovali stání a potřebují podobného koníka. Ami prý je povahově podobný se svou veselostí a vymýšlením ptákovinek. Pravda, prý horsemanship nezná, ale jeho přítelkyně, která pracovala asi 5 let u koní v Holandsku, snad povědomost má. Tak doufám, že by to mohlo ve středu klapnout. Aby byl Ami v dobrých rukách a abych už měla to nejhorší za sebou. To bude slzavé údolí. A zase tu budu sama - Jarek je v práci...


Fík bez sedla a já


Na neděli jsme měli domluveny 2 "akce" a Jarek ještě dopoledne, že konečně asi po dvou měsících vytáhne Barču na cvičák do Kardašky. To proběhlo a prý si dobře zacvičili. Odpoledne se mělo kovat a pak očkování koní. Jelikož bylo tak krásně, kovář potřeboval odpoledne na pole a tak přijel dopoledne. Vše jsme spolu zvládli, než se Jarek vrátil. Ten se nestačil divit.


Bara se fotí na web chovatelky


Chovatelka Baraky aktualizuje svoje webovky a tak jsme museli nafotit tu naši slečnu a poslat foto ku Praze.


Saša s mamkou a Jarek coby majitel haflošků


Po obědě přijela naše paní veterinářka i s dcerou Sašou, které jsem se snažila loni na Adíkovi dát opravdu minimální základy. Letos už byla asi podruhé na koňském táboře a chodí také už do 2. třídy ZŠ. Domluvili jsme to tak, že nějdřív pojedeme pod sedlem na procházku, užít si sluníčka a pak se teprve naočkuje (chřípka+tetanus). Krátká procházka se vydařila. Fík byl dnes nějaký hyperaktivní, pořád chtěl klusat, ale kvůli Saše na Amigovi jsme nemohli. Večer, když jsme je volali domů, zjistili jsme, že Fík definitivně převzal "vládu" nad ministádečkem. On šel domů první, u kruhovky se zastavil a ti dva ho ani omylem nepředběhli. Naopak, stáli jak přikovaní. Pak se pohnul a Ami jen naznačil, že by šel rychlejc, že už ve žlabu určitě je nějaká mňamka, ale se zlou se potázal. Fík se po něm ošklivě ohnal a uvedl vše na pravou míru.


 hafloši ujeli nám


Tož tak. Uvidíme o čem se zadaří psát příšt :-))).

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se