« Úvod | Až se vše usadí... »

Malé ohlédnutí za rokem 2010


Moje koňařská kamarádka Ivetka z Bzence mě inspirovala. Svým článkem

http://rancproradost.txt.cz/clanky/93679/mala-rekapitulace-roku-2010 mě v podstatě donutila :-)) ohlédnout se i za tím naším rokem. v krátkosti se tedy pokusím zhodnotit to, co se nám v našem zvířecím světě za celý rok podařilo nebo taky ne, připomenu dění významné i měně významné, věci veselé i smutné - bohužel, i ty patří k životu.


V podstatě vlastně pořádná zima přišla po loňských svátcích - tedy letošní leden. Zato, jistě si všichni dobře vzpomeneme, trvala  a bohužel téměř bez sluníčka, až do poloviny března, kdy konečně začal slézat sníh.


Pak přišlo období bahna - než se stačil vsáknout tající sníh, už tady byly deště a s nimi se nám pastviny přetvářeli do soustavy menších či větších louží a rybníčků. Z nichž jednoho jsme se ani do současné doby nezbavili.


letní bahnění 


k radosti ořů...


Jednou z moc a moc smutných událostí tohoto roku byl odchod našeho dlouholeté přítele Adulara. Došlo k tomu z mé vůle, a to 6.4. na sklonku slunečného dne.


poslední chvíle 


poslední šťastné chvilky toho večera...


V květnu Baraka absolvovala s Jarkem svou první výkonnostní zkoužku - zatím "jen" Základní minimum a byla jí také letos přiznána chovnost.


chovná čůza 


chovná fena jak vyšitá :-)))


U dvou našich kamarádek z bývalé Stáje u tří borovic došlo také k důležitým změnám - Terezka si na jaře pořídila svého prvního vlastního koně - fríského valáška Falca a Lenka v půlce září kobylku A1/1 Pampu (tedy její polovinu - koupila si jí s kamarádkou). Této koupi však předcházela smutná událost - v srpnu musel být též uspán bývalý Adíků kamarád Chetty.


Lenky Pampuše 


Lenky Pampuška


Červenec a srpen byl ve znamení koňařských kurzů - s Jarkem jsme byli u Bořánků, pak já na Martinu Blackovi u Č. Budějovic a opět já v Bzenci na Vašíkově jezdícím  kurzu. Všechny nás určitě obohatily - ať koníky našimi novými poznáními, jak lépe a radostněji... tak nás i o další nová přátelství, kterých si v dnešním světě opravdu moc vážíme.


K dalším velkým změnám v naší říši zvířátek došlo na přelomu října a listopadu. Na přechodnou dobu jsme měli zase 3 koníky.


tři u čtyř borovic 


tři U čtyř borovic


To bylo to radostné - koupili jsme od Strakonic hafloška Fíka. O to smurnější to bylo za 3 týdny poté - to jsme prodali Amiga k Hranicím na Moravě. S touto skutečností, se mi zdá, se nemůže smířit ani Bejbinka. Zatím si asi moc s Fíkem nerozumí, i když jsou věkově k sobě velice blízko. Zdá se mi taková smutná, snad se to pomalu srovná a s jarem přijde ke všem lepší nálada. Možná je příčinou smutnění i zima, která udeřila najednou a dost silně. Kdyby alespoň během ní bylo více sluníčka, než v té poslední. To si přeju moc nejen pro nás, ale i pro ostatní dvou i čtyř nožce, protože slibují dlouhou a krutou zimu. Jistě budeme všichni netrpělivě vyhlížet jaro a s ním novou jezdeckou sezonu.


Ještě krátké konstatování, že nejlíp ze všech zvířat u nás se mají asi tihle dva


Z+Z v posteli


- Zuzka a Zorro - v peřinách jsou jako doma. Zuzanky horší zdravotní stav se nám podařilo vylepšit homeopatiky natolik, že se snad trochu pozastavilo slepnutí i druhého oka, občas se zdá, že i něco slyší a také je mnohem pohyblivější a aktivnější celkově. Takže ať jí to vydrží ještě dlouho.


Fotografie uveřejňuji jen ty, co k vidění ještě nikde nebyly. Většina je stažená z mobilu, proto asi horší kvalita. Také se mě podařilo tak dokonale "vyčistit" PC, že jsme přišli o téměř veškeré fotografie z období červen - listopad, takže se musíte případně pokochat již těmi zveřejněnými v příslušných článcích roku 2010.


Závěrem si dovolím popřát všem, nejen koňákům, pejskařům a jejich svěřencům hodně krásných společně strávených chvil v roce 2011, žádné pády na "hubu" (ani z koně, ani životní), hodně zdraví človíčkům a zvířátkům, pohodu a trochu toho pokakanýho štěstíčka. Na Ranč pro radost posílám i přání pevného zdraví pro Lazy, aby se bez problémů ohřebila - určitě nás všechny právě na jaře překvapí svým pidiminihříbátkem :-))

A to ještě zapomělas napsat jaký jste postavili hezký přístřešek koníkům.Taky jste toho za ten rok zažili požehnaně.Hurá do nového roku!!!Kdo ví co nás zase čeká o čem nemáme ani tušení.

přidat komentář

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se