« Úvod | Až se vše usadí... »

Zimní ústřižky


Podělím se s Vámi o pár foteček z posledních mrazivých dnů.


Tak to jsme byli letos zatím naposled v sedle - asi před 10 dny, protože pak se vše pod sněhem proměnilo v led a je to o drž... Ne, že by to nebylo i před tím. Škoda, že tentokrát měl foťák u sebe Jarek, aby mě mohl také někdy vyfotit venku. No, stejně bych to bývala nestihla. To jsme si tak jeli, já s Bejbkou klusala, ti dva nás zase docválávali. To se Bejbě nelíbilo, trochu kozlíkovala, tak jsem měla plné ruce práce. Mezitím Jarek, aby do nás nevlítli zbrzdil Fíčka. Jak to bylo asi na fleku, tak mu to podjelo a obá jeli pěkně po břiše, možná 3 metry, až k našim nohám. Naštěstí padli do závějě a nic se nikomu nestalo. Fík vstal v pořádku, oklepal se a koukal na páníčka, co že to tam jako dole provádí :-)) Následující foto se může zdát coby drezúrní akce. Nikoliv. To jen Baby nechtěla držet pauzičku na místě - chtěla jsem se kochat (tedy nevím čím, když je široko daleko jen rovina...), tak si takhle nedočkavě hrabala ve sněhu.


Baby hrabe


Další foto by se dalo nazvat "čerstvě nakopané kopečky zmrzliny". I tak - s krumpáčem - se dá trávit část slunečného leč mrazivého dne. Možná se tu nudím?? :-)))


zmrzlina :-)


V pátek jsme byli na návštěvě u Hanky a Pepy a vykládali jsme, jak chceme koníkům v přístřešku pořídit něco jako "slow feeder" (pomalé krmítko). Je to vlastně buď kovová nebo provazová síť s malými otvory (tak 5x10 cm), do toho se narve denní dávka sena a koníci si to musí stéblo po stéblu vytahovat, nemohou papkat po plných papulích. Takže se zabaví na celý den a nenacpou se najednou.  Musela jsem ale také uznat, že i když ona krmí systémem "furt balík sena k dispozici", má koníky štíhlé (pravda je, že chodí hodně často pod sedlo...)  - přiměřené zimnímu "ošacení". Prý když to takhle začli řešit, myslela, že jim jejich hafling praskne, jak se ládoval, ale za týden, dva si přestali pomálu sena všímat a teď si ho berou jen jako že musí a chodí si vyhrabovat travičku z pod sněhu. Hned druhý den jsem to zkusila. Bejbka coby dáma, to pochopila téměř hned, že má dostatek a může si od žraní taky odpočinout. Z Fika se stal Fikulda - kulička, ale teď asi po třech dnech už taky jen zobne, zobne tedy víckrát, ale pak jde na sněhovou pastvinu kutat zeleň. A hlavně, vyřešilo se tím to, že po sobě pořád házely ksichty, nejdradši by se sežrali kvůli přídělům sena navzájem a teď jako když utne. Papkají pěkně čumák u čumáku, začali se konečně očichávat a ne jen na sebe "vrčet". Tak uvidíme, jak to půjde dál.


ládování se


Jak bylo sluníčko, tak jsem měla hned lepší náladu, jako asi každý a trochu jsem pohonila koníky a pejsky a fotila a fotila. Pár zdařilejších ukázek:


tlouštíci se hýbou


... a už zase hrabou ...


F-kuk


Hafani frrr k plotu a frrr zpátky pro piškotek... (Bara samozřejmě se svým neodmyslitelým míčem).


ďáblův pohled


opět s míčem


A naši "minísci" v kabátech...


oblečení prcci a Azík


Pokus o umělecké foto??


sluníčkové zamyšlení


a ještě jedno Fíčí oko a Bejbčí srst v makru...


F-oko


B-srst


Od Jarkovi sestřenice ze Stříteže se konečně podařilo poslat asi 9 fotek z nového obydlí Amíška. Myslela jsem si, že budou taky trochu akčnější a víc spolu s Cappuccinem. Jednu z nich pro ilustraci vybírám. Je z ní vidět, jaké tam mají kopečky. Ti se mají. Jinak písemné zprávy žádné nedošly, tak snad příště. Snad je tam zlato naše bývalé spokojené. (Bohužel foto s Capučem nejde vložit :-(( )


Ami v moravských kopcích


Dále musíme sdělit jednu novinu v "rodině" - Baraka je od 20.12. teta a to jedenácti mrňat od své sestry Bugi (že jsou si ségry kukučem podobné?!)


ségra Baraky


Tak a příště bude snad trochu vánoční téma...


P.S.  Moje kamarádka Ivetka mi vzala myšlenku. Přemýšlela jsem včera cestou z Holandska, že dám novoročenku na blog. No a ona už ji tam má a moc zdařenou!!! Kuk sem:


http://rancproradost.txt.cz/


 

Archiv

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se